Po wnikliwych oględzinach stwierdzono między innymi, że uzupełnienia mineralnym kruszywem wymagają między innymi wymyte alejki. Zdaniem komisji należałoby regularnie uzupełniać kruszywo, zagrabiać je i wałować.
- Komisja zaleciła również, aby wszystkie te miejsca, które pokryte są tłuczniem mineralnym, spryskiwać preparatem chwastobójczym – wyjaśnił radnym burmistrz Adamiec.
W protokole zawarto też inne wnioski.
- Pojawiły się ubytki nasadzeń na rabatach, ale przyjęto, że są spowodowane naturalnymi czynnikami. Słabsze rośliny są po prostu eliminowane z ekosystemu. Poza tym pojawiło się zalecenie związane z bieżącą pielęgnacją rabat – dodał burmistrz.
Służby miejskie powinny też regularnie przycinać krzewy i drzewa – zwłaszcza te, które usytuowane są w ciągu alei grabowej i są obecnie pozbawione liści. Być może dzięki takim zabiegom będą się w stanie odrodzić.
- Łąka kwietna powinna być oczywiście regularnie wykaszana w okresie letnim. Wykonawca dostarczy nasiona na uzupełnienie roślin na tej łące. Zostaną też do nas dostarczone świerki, pięć sztuk, które uzupełnią braki – podsumował wątek parków włodarz miasteczka.
Przypomnijmy, że odnowione parki Stajne-Polesie oraz Dębinka zostały oddane do użytku pod koniec ubiegłego roku. Ówczesne władze mierzyły się z problemem zaśmiecania tych miejsc, mimo że po przeprowadzonych pracach pojawiło się nie tylko więcej rekreacyjnych ławek, ale też śmietniczek. Zauważono, słusznie zresztą, że pozostawione na trawniku czy ścieżkach odpady rodzą dodatkowe koszty, a pracy w obu parkach, jak wynika z niedawnego sprawozdania burmistrza, nie brakuje. Czy użytkownicy tych miejsc zadbają o wspólne dobro? Miejmy nadzieję, że tak.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze