Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Mieszkania, apartamenty, kawalerki do wynajęcia
Reklama https://chelmskiewidoki.pl

Powiat chełmski. Wyłonili dożynkowych mistrzów [WYNIKI+GALERIE ZDJĘĆ]

W czterech kategoriach rywalizowali ze sobą uczestnicy tradycyjnych, dożynkowych konkursów. W Nowinach przygotowano miejsce nie tylko na wieńce i chleby, ale także na swojskie mięsiwa i aromatyczne nalewki. Sprawdzamy, kto tym razem sięgnął po laury.
Powiat chełmski. Wyłonili dożynkowych mistrzów [WYNIKI+GALERIE ZDJĘĆ]

Źródło: Powiat Chełmski

W konkursie wieńców wzięły udział kompozycje z 13 gmin i miast powiatu chełmskiego. Ten najpiękniejszy, zdaniem komisji wieniec, uwiły Monika Kowalczuk oraz Barbara Mękal z Dorohuska. Panie będą tym samym reprezentować powiat chełmski na najbliższych dożynkach wojewódzkich w Radawcu. Druga lokata w konkursie zbożowego rękodzieła przypadła w udziale Kołu Gospodyń Wiejskich z Ochoży. Trzecie miejsce na podium zajęło natomiast sołectwo Kamień-Kolonia. 

Postanowiono również, aby przyznać wyróżnienia. Trafiły do: Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów gminnego koła nr 7 w Leśniowicach, Koła Gospodyń Wiejskich z Rudy oraz Koła Gospodyń Wiejskich „Leszczany”.

W konkursie wiejskich chlebów zgłoszono z kolei nie 13, a 12 wypieków. Po degustacji stwierdzono, że najsmaczniejszy bochen upiekła Beata Śmigielska. Na drugie miejsce wywalczyła Małgorzata Kozłowska, a trzecie Marta Śliwińska. Także w tym konkursie przyznano wyróżnienia. Otrzymały je: Koło Gospodyń Wiejskich z Krobonoszy, Koło Gospodyń Wiejskich z Ochoży oraz Sylwia Gajewska

Sporo smakołyków pojawiło się natomiast w konkursie potraw mięsnych. Komisja musiała sprostać degustacji 23 potraw. Ostatecznie główna nagroda w tym konkursie trafiła do Jolanty Harmaty. Tuż za nią uplasowały się panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Okszowie, a miejsce trzecie za swoje „mięsiwo” otrzymało Stowarzyszenie Rozwój i Odnowa Gminy Wojsławice. 

A kogo postanowiono wyróżnić? W ten sposób uhonorowano Marię Sorokę z Koła Gospodyń Wiejskich z Białopola, Koło Gospodyń Wiejskich z Jagodnego „Kobiety z pasją” oraz Barbarę Mękal

W czasie dożynek popisali się również mistrzowie domowych trunków. W konkursie nalewek zgłoszono aż 34 wyjątkowe wyroby. Za wyjątkowy smak i aromat nagrodzono nalewkę, którą zaserwowała Dorota Iwaniuk. Drugie miejsce w tym konkursie zajęła Marta Walczuk, a trzecie Koło Gospodyń Wiejskich, które działa w miejscowości Parypse. Ponieważ rywalizacja była niezwykle wyrównana, przyznano także wyróżnienia, które otrzymali: Jolanta Gugała, Barbara Mękal i Koło Gospodyń Wiejskich z Bezka. 

Nagrody wręczali starosta chełmski Piotr Deniszczuk oraz przewodniczący Rady Powiatu w Chełmie Piotr Szymczuk.

Ale to jeszcze nie koniec wyróżnień. Na wniosek starosty chełmskiego oraz burmistrzów i wójtów gmin powiatu chełmskiego, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyznał odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa”. Otrzymali je: Rafał Marek Sadowski z gminy Siedliszcze, Marcin Szparkowski z gminy Rejowiec, Stanisław Kudyba z gminy Wojsławice, Mateusz Zembrzycki z gminy Sawin, Krzysztof Wawron z gminy Ruda-Huta, Mirosław Jakubiec z gminy Leśniowice, Roman Kosiniec z gminy Kamień, Henryk Raczyński z gminy Dubienka i Jacek Lasota z gminy Chełm.

A ponadto odznakę Krajowej Rady Izb Rolniczych "Zasłużony dla Samorządu Rolniczego" otrzymał Paweł Ilasz. Natomiast dyplom zasłużonego dla powiatu chełmskiego kombajnisty odebrał Arkadiusz Sołowiej.

Czytaj także:

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklamareklama Bon Ton
Reklama
Reklama
Reklama