Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Stachniuk Optyk
Reklama

Chełm. Wernisaż prac Andrzeja Walczaka w Galerii 72

W piątek, 13 września, o godzinie 18:00, w zabytkowej kaplicy św. Mikołaja odbędzie się niezwykłe wydarzenie – wernisaż wystawy prac Andrzeja Walczaka, znanego architekta, przedsiębiorcy i kolekcjonera sztuki.
Chełm. Wernisaż prac Andrzeja Walczaka w Galerii 72

Źródło: Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie

Andrzej Walczak, postać niezwykle barwna w świecie biznesu i kultury, tym razem zaprezentuje swoje artystyczne pasje. Jego prace, pełne emocji i oryginalnej wizji, były już pokazywane na wielu wystawach, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Jak możemy czytać na stronie Muzeum Ziemi Chełmskiej:

Andrzej Walczak (ur. 1958), architekt, absolwent Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Łódzkiej, przedsiębiorca, współtwórca i współwłaściciel Grupy Atlas – największego polskiego producenta chemii budowlanej powstałego w 1991 roku, współtwórca polskiego serwisu zakupowego Shumee.pl. Założyciel i właściciel Atlasa Sztuki – działającej w latach 2003-2017 galerii sztuki współczesnej, uważanej za najważniejszą polską niekomercyjną galerię sztuki współczesnej pierwszych dwóch dekad XXI wieku. Wielki miłośnik Łodzi, pomysłodawca przebudowy centrum Miasta i powstania Nowego Centrum Łodzi. Od lat pasjonuje go fotografia. Jego prace były prezentowane na indywidulanych i zbiorowych wystawach, miedzy innymi, w Museum Modern Art w Hünfeld, Instytucie Polskim w Pradze, Galerii Fundacji Sztuki Nowoczesnej w Kijowie, Galerii Dzyga we Lwowie, Galerii Kryga w Grodnie, a także w polskich galeriach w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Zgierzu. Współautor wydanego w 2002 roku albumu Wszechświat księdza Jana Twardowskiego.

13 września o godzinie 18:00 odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy Andrzeja Walczaka, którą będzie można oglądać do 6 października.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

dumbdumb 14.09.2024 18:07
warto pójść zobaczyć jak można samo-dzielnie popsuć smartfona. Będzie działał, ale bęzie też się wyróżniał. Jak wszyscy będziemy identycznie 'smart' to sytuacja zrobi się dumb. A tego nie chcemy

Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
Reklama
Reklama
Reklama