Najnowsza linia obejmuje takie miejscowości jak: Chełm, Pokrówka, Żółtańce, Zawadówka, Rudka i Żółtańce-Kolonię. Pasażerowie mogą wsiąść do autobusu w Chełmie i po pokonaniu całej trasy dojechać w to samo miejsce.
- Warto zapewne przypomnieć o tym, że połączenia na terenie gminy realizowane są na mocy umowy z Urzędem Wojewódzkim w Lublinie, który partycypuje w kosztach utrzymania komunikacji – zaznacza wójt Wiesław Kociuba.
Mieszkańcy i obserwatorzy procesu usprawniania komunikacji zadają często pytanie o to, komu właściwie jest ona oferowana. Czy rozkłady ułożone są tak, aby sprostać oczekiwaniom uczniów, czy też osób starszych, które chciałyby dotrzeć do apteki lub lekarza?
- Staraliśmy się ułożyć rozkład Gminnej Komunikacji Samochodowej w taki sposób, aby zapewnić jak najlepsze skomunikowanie poszczególnych miejscowości ze szkołami. Niemniej uwzględniliśmy też liczne sugestie mieszkańców, w wyniku których dokonano potrzebnych korekt i teraz zadowoleni są chyba wszyscy. Zarówno dojeżdżający do szkoły uczniowie, jak i ci, którzy potrzebują dotrzeć o pracy czy lekarza – twierdzi wójt Kociuba.
Z wyliczeń samorządowców wynika, że do autobusów gminnej komunikacji na wszystkich liniach i kursach w ciągu miesiąca wsiada ok. 22 000 pasażerów. We wrześniu – jak wynika z raportu przewoźnika - najpopularniejsza była linia nr 6, która przebiega przez takie miejscowości jak Pokrówka, Weremowice i Depułtycze i z której skorzystało ponad 800 pasażerów (nie wliczając w to młodzieży szkolnej dowożonej do szkół gminnych).
W Gminnej Komunikacji Samochodowej obowiązują wszystkie zniżki ustawowe, a także ulga handlowa przewoźnika – 49%. Dotyczy ona uczniów, którzy posiadają bilety jednorazowe. Bilety z ulgą handlową można zakupić na podstawie ważnej legitymacji szkolnej.
Wszystkie aktualne informacje dotyczące rozkładu, poszczególnych tras i cen biletów można odnaleźć na portalu samorządu.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze