Do tej pory pasażerowie, którzy uprawnieni byli wyłącznie do zakupu tzw. normalnego biletu, za jeden taki bilet musieli płacić złotówkę. Teraz do tej kwoty należy dodać jeszcze 50 gr.
- Ta decyzja wynika z rosnących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej - w tym cen paliwa, energii, utrzymania taboru oraz wzrostu minimalnej płacy. Dokładaliśmy wszelkich starań, aby utrzymać dotychczasowe ceny biletów, jednak wzrost wydatków sprawił, że dostosowanie taryfy stało się nieuniknione. Nowa cena biletu pozwoli na właściwe zbilansowanie kosztów funkcjonowania Gminnej Komunikacji Samochodowej – zauważono w opublikowanym na portalu gminy Chełm komunikacie.
Nie oznacza to jednak, że nie można korzystać z różnego rodzaju ulg. Jeśli dany pasażer ma uprawnienia do tego, aby skorzystać z określonej ulgi, oczywiście może to zrobić. Jak kształtują się więc ceny biletów ulgowych? Ktoś, kto może skorzystać z ulgi w wysokości 37%, za bilet zapłaci 94 gr. Ulga w wysokości 49% oznacza, że za pojedynczy bilet trzeba będzie zapłacić 76 gr. O dwa grosze mniej zapłaci natomiast pasażer, który może skorzystać z ulgi w wysokości 51%. Tylko 33 gr zapłaci z kolei osoba, która uprawniona jest do skorzystania z ulgi w wysokości 78%. Najmniejszy wydatek na bilet wiąże się oczywiście z najwyższą, 93-procentową ulgą. W takim przypadku bilet kosztuje tylko 10 gr.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze