Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Dofinansowanie przyznane

Chełm. Ponad 11 milionów złotych na termomodernizację placówek oświatowych

2 kwietnia w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisano umowę dotyczącą dofinansowania projektu termomodernizacji placówek oświatowych w Chełmie. W wydarzeniu uczestniczyły: Dorota Cieślik, II zastępca prezydenta miasta Chełm oraz prezes Zarządu NFOŚIGW, Dorota Zawadzka-Stępniak.
Chełm. Ponad 11 milionów złotych na termomodernizację placówek oświatowych

Dofinansowanie w wysokości 11,4 mln  zł umożliwi przeprowadzenie modernizacji energetycznej w trzech placówkach oświatowych: Szkole Podstawowej nr 7, II Liceum Ogólnokształcącym oraz Przedszkolu Miejskim nr 12.

Reklama

Zakres prac w poszczególnych budynkach obejmuje: 

  • w Szkole Podstawowej nr 7 - docieplenie ścian zewnętrznych, fundamentowych, dachu i stropodachu, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej, modernizacja instalacji c.o., w tym wymiana grzejników oraz montaż automatyki systemu grzewczego i głowic termostatycznych.
  • w II Liceum Ogólnokształcącym - docieplenie ścian fundamentowych i dachu, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, modernizacja instalacji c.o. wraz z montażem automatyki systemu grzewczego i głowic termostatycznych. Dodatkowo zainstalowane zostanie energooszczędne oświetlenie LED z systemem BMS oraz panele fotowoltaiczne o mocy 27 kWp i magazyn energii o pojemności 0,03 MWh.
  • w Przedszkolu Miejskim nr 12 - docieplenie ścian zewnętrznych, fundamentowych i stropodachu, wymiana stolarki drzwiowej zewnętrznej, modernizacja instalacji c.o. oraz montaż paneli fotowoltaicznych o mocy 16,2 kWp i magazynu energii o pojemności 0,02 MWh.

Oprócz prac budowlanych projekt przewiduje działania edukacyjne. Planowane są szkolenia i warsztaty dla nauczycieli i uczniów w zakresie odnawialnych źródeł energii, a także organizacja Eko-pikniku, konkursów plastycznych oraz zakup urządzeń do ćwiczeń generujących energię elektryczną. W placówkach pojawi się również monitoring jakości powietrza i stężenia CO2.

Dzięki tej inwestycji budynki staną się bardziej energooszczędne, co pozwoli na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych oraz ograniczenie emisji szkodliwych substancji do środowiska. Termomodernizacja wpisuje się w działania miasta Chełm na rzecz zrównoważonego rozwoju i poprawy efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
ReklamaAdvertisement
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama