Młodzi radni z Krasnegostawu – Iga Bodio, Dawid Mąka, Paweł Kapuśniak, Daria Cebrat, Szymon Głąb, Sebastian Mardoń, Michał Piasecki, Maja Pieczykolan, Szymon Ślusarczyk i Martyna Żeliszczak, wraz z przewodniczącym Rady Miasta Krasnystaw, który jednocześnie jest opiekunem młodzieżowej rady Marcinem Wilkołazkim, odwiedzili swoich kolegów z Młodzieżowej Rady Miasta Chełm. Celem spotkania była wszystkim wymiana doświadczeń i pomysłów na przyszłe wspólne działania.
Galeria zdjęć z wydarzenia:
W spotkaniu udział wzięli także: Dorota Cieślik, zastępca prezydenta miasta Chełm oraz Renata Ciepłowicz sekretarz miasta Chełm. Krasnostawskim radnym podczas wizyty towarzyszyli także Monika Sawa – zastępczyni burmistrza Krasnegostawu oraz Kamil Hukiewicz – wiceprzewodniczący Rady Miasta Krasnystaw.
- Głównym celem wizyty była wymiana doświadczeń i dyskusja nad możliwością współpracy oraz realizacji wspólnych przedsięwzięć. W tym samym dniu byliśmy także w Chełmskiej Delegaturze Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, gdzie spotkaliśmy się z dyrektorem delegatury panem Maciejem Baranowskim. Rozmowy dotyczyły głównie spraw związanych z administracją publiczną oraz nadzorem prawnym m.in. w kontekście działań podejmowanych przez młodzieżowe rady. Poruszyliśmy również tematy, które były istotne dla młodych ludzi jako osób prywatnych - poinformował nas Marcin Wilkołazki
Podczas wizyty młodzi radni spotkali się też z Teresą Mościcką, dyrektor chełmskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie. Rozmawiali o tym, jak działa kuratorium i jaką rolę pełni w edukacji. Na koniec czekała ich niespodzianka – zwiedzanie schronu w podziemiach gmachu.
- Czekamy na rewizytę w Krasnymstawie - napisała Monika Sawa, na swoim profilu w mediach społecznościowych.
Jak wyjaśnia Marcin Wilkołazki, krasnostawska młodzieżowa rada miasta ma charakter konsultacyjny, doradczy oraz inicjatywny, ale powinna też umożliwiać zasiadającym w niej uczniom poznawanie mechanizmów funkcjonowania samorządu oraz administracji publicznej w praktyce.
- Staramy się co pewien czas odwiedzać wybrane urzędy i instytucje różnego szczebla. Nawiązywanie współpracy z innymi młodzieżowymi radami w pewnym stopniu wynika z zapisów w statucie MRMK. Ważniejsza jest w tym jednak chęć podejmowania wspólnych działań na rzecz młodzieży oraz realizacja przedsięwzięć, które możemy zaplanować razem. Mamy już doświadczenie we współpracy z Młodzieżową Radą Powiatu w Biłgoraju, z którą w poprzednich latach zrealizowaliśmy wspólnie m.in. projekt „Stawiamy na Sieciowanie”, obejmujący dwudniowe wyjazdowe warsztaty integracyjno-rozwojowe w Krasnobrodzie, czy lokalne zajęcia dla młodzieży w zakresie kształtowania kompetencji obywatelskich i liderskich. Ponadto w poprzednich kadencjach swoimi doświadczeniami i pomysłami dzieliliśmy się z Młodzieżową Radą Miasta Lublin - dodaje opiekun krasnostawskiej rady.
Napisz komentarz
Komentarze