Jeszcze w listopadzie chełmski magistrat dokonał wyboru firmy, która miała zająć się zadaniem pod nazwą: „Rewitalizacja i termomodernizacja budynków użyteczności publicznej przeznaczonych na cele kulturalne i oświatowe”. W ramach przedsięwzięcia miał zostać przebudowany budynek starego Młyna Michalenki oraz wykonana termomodernizacja sześciu chełmskich szkół. Swoje oferty do przetargu złożyły trzy przedsiębiorstwa: Hydratec sp. z o.o. z Białegostoku, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BUDMAT Spółka z o.o. z Zamościa oraz JL Spółka z o. o. z Łomży. Najkorzystniejsza należała do ostatniej firmy.
Umowa miała zostać podpisana 30 stycznia. Tak było zasygnalizowane podczas jednej z ostatnich komisji Rady Miasta Chełm (30 stycznia). Niestety do tego nie doszło.
- Pomimo zakończonych negocjacji oraz ustalenia i akceptacji warunków umowy, pół godziny przed podpisaniem stosownych dokumentów, firma zrezygnowała. Zachowanie wykonawcy jest niepoważne, ponieważ tego samego dnia zapewniał przedstawicieli chełmskiego samorządu, że znajduje się w drodze do miasta, celem podpisania umowy oraz że wynegocjowane warunki mu odpowiadają - przekazał nam Damian Zieliński z gabinetu prezydenta Chełma. - Pół godziny przed umówionym terminem wysłał pismo, w którym odmawia zawarcia umowy, a dziesięć minut przed umówioną godziną - poinformował o tym telefonicznie. Uważamy takie zachowanie za wysoce nieprofesjonalne, a także świadczące o kompletnym braku szacunku dla drugiej strony - dodał.
Na razie nie wiadomo, co będzie dalej z realizacją przedsięwzięcia. Decyzje mają zapaść w najbliższym czasie.
Przypomnijmy. Zadanie „Rewitalizacja i termomodernizacja budynków użyteczności publicznej przeznaczonych na cele kulturalne i oświatowe” obejmuje termomodernizację takich szkół jak: IV LO, SP nr 5, SP nr 4, SP nr 7, SP nr 8, ZSP nr 3. W ramach prac ma zostać wykonane m.in. docieplanie ścian, docieplanie dachów, modernizacja instalacji ogrzewania czy wymiana okien i drzwi.
W przypadku Młyna Michalenki ma zostać on przebudowany i powstanie obiekt społeczno-kulturalny.
- Na parterze zaplanowano salę teatralno-koncertowo-kinową dla ponad 250 widzów. Od południa znajdzie się przeszklone foyer przy wejściu do sali wielofunkcyjnej. Na wyższych kondygnacjach m.in.: sale ekspozycyjne, gdzie będzie można organizować wystawy, sala konferencyjna, magazyn czy pomieszczenia biurowe. Na najwyższym piętrze ulokowana zostanie kawiarnia wraz z odpowiednim zapleczem. Ma to być takie miejsce, gdzie będzie można spędzić miło czas w przerwie spektaklu czy też po lub przed nim - mówił Zieliński - Podniesie to również prestiż miasta. Będziemy w stanie organizować duże wydarzenia kulturalne, z pewnością wyższej rangi niż dotąd. W komfortowych warunkach, zarówno dla widza, jak i dla artystów - dodał.
Na zadanie miasto chce przeznaczyć blisko 47 mln zł.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze