W I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie planowane jest utworzenie klas: politechnicznej-ekonomicznej (przedmioty rozszerzone: matematyka, informatyka lub geografia, język angielski) i biologiczno-chemicznej (przedmioty rozszerzone: biologia, chemia, język angielski branżowy). Aby dostać się do tych oddziałów, trzeba będzie mieć 90 punktów. O 10 mniej potrzeba ich do przyjęcia do klasy humanistycznej (przedmioty rozszerzone: język polski, historia, wiedza o społeczeństwie).
Żeby dostać się w II LO im. Cypriana Kamila Norwida w Krasnymstawie do klas: geoinformatycznej (przedmioty rozszerzone: geografia, matematyka, informatyka) i europejskiej (przedmioty rozszerzone: język angielski, wiedza o społeczeństwie, geografia), trzeba będzie mieć 80 punktów, a do klasy humanistyczno-psychologicznej (przedmioty rozszerzone: język polski, język angielski, biologia lub historia) - 90.
Zespół Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnymstawie oferuje tym razem 6 kierunków kształcenia. Do klas: technik informatyk, technik elektryk i technik programista próg punktowy wynosi 70. Do trzech pozostałych: technik hotelarstwa, technik geodeta, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, nie ma wyznaczonego limitu.
Zespół Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie oferuje do wyboru kierunki: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik pojazdów samochodowych, technik ekonomista i technik spawalnictwa. Szkoła branżowa może uczyć aż w sześciu zawodach: murarz-tynkarz, mechanik pojazdów samochodowych, kucharz, fryzjer, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.
Zespół Szkół w Żółkiewce zamierza kształcić na kierunkach technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, jak również technik rachunkowości. Szkoła branżowa ma przyjmować chętnych do klasy mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych.
- Nasze szkoły przygotowały bardzo atrakcyjną propozycje edukacyjną dla uczniów szkół podstawowych. W tym roku w powiecie krasnostawskim ukończy je 583 uczniów. Zależy nam bardzo, aby udało nam się przyjąć co najmniej 70 procent tej liczby absolwentów. Od kilku lat zafunkcjonowały w naszych liceach oraz w niektórych klasach techników w ZS Nr 2 progi punktowe. W ten sposób zamierzamy podnosić poziom nauczania w tych placówkach - podkreśla wicestarosta krasnostawski Marek Nowosadzki.
Dodaje, że 15 marca odbędzie się giełda promocyjna szkół zawodowych pod hasłem „Strzał w 10”. Z kolei w kwietniu licea i technika będą organizowały tzw. dni otwarte.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze