Chełmski magistrat przekonuje, że nie trzeba się martwić o to, że mogłoby zabraknąć węgla, który sprzedawany jest w mieście na preferencyjnych warunkach.
- Węgiel zamawiany jest na bieżąco, zgodnie z zapotrzebowaniem oraz po dokonaniu opłaty przez osoby uprawnione do jego zakupu. Osoby, które dokonały wpłaty, odbierają węgiel w ciągu kilku dni. Miasto zabezpieczyło węgiel dla wszystkich, którzy złożyli zapotrzebowanie na zakup paliwa stałego po cenie preferencyjnej - przekazał nam Damian Zieliński z gabinetu prezydenta Chełma.
Jak wskazują dane z urzędu miasta, w 2022 r. złożonych zostało 1300 wniosków, zaś w tym roku jest ich, jak na razie, 800.
Trzeba jednak pamiętać, że osoby te często się powtarzają (wnioski składano w 2022 r. na 1,5 tony, a od 2023 r. na kolejne 1,5 tony). Sumując, nie można więc jednoznacznie podać ilości osób, które taki wniosek złożyły.
Jeśli chodzi o ilość osób, które zapłaciły za węgiel, odebrały faktury i surowiec, to wygląda to następująco:
- w 2022 r. 601 osób zapłaciło i odebrało faktury (te osoby odebrały również węgiel)
- w 2023 r. wydano 526 faktur (osoby mogą się powtarzać z podanego powyżej powodu) i te osoby również odebrały węgiel.
Jak podał magistrat, zdarzają się osoby, które po złożeniu wniosku zrezygnowały z zakupu węgla. Jednak są to jednostkowe przypadki.
Warto pamiętać, że w ofercie zakupu surowca od miasta dostępny jest też ekogroszek. Jest to efekt współpracy miasta z PGE Paliwa.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze