To już oficjalne informacje. Firma Lime zapowiedziała, że od piątku (24 marca) do naszego miasta wrócą hulajnogi. Urządzenia te cieszą się coraz większym zainteresowaniem w całym kraju. Firma operuje ponad 22 tys. hulajnóg.
Co ciekawe, w ubiegłym roku r.- jak podaje firma Lime - użytkownicy hulajnóg w z naszego miasta przyczynili się do redukcji poziomu CO2 o prawie 3 tys. kg!
- Bezpieczeństwo i ekologia to nasze priorytety. Staramy się jak najlepiej wykorzystać przerwę zimową, tak żeby odpowiednio przygotować się do nowego sezonu. Każda e-hulajnoga przechodzi dokładny przegląd w naszym magazynie. Cieszymy się, że udało nam się zbudować dużą społeczność użytkowników e-hulajnóg w polskich miastach, a z każdym rokiem stawiamy sobie nowe wyzwania i chcemy stale powiększać obszary naszego działania – komentuje Michał Borek, general manager Lime Poland.
W celu rozpoczęcia przygody z hulajnogą należy pobrać aplikację Lime, która dostępna jest na urządzeniach z systemem Android i iOS i zeskanować kod QR z pojazdu. Później trzeba po prostu podążać z instrukcjami w aplikacji. Bardzo łatwo można też w niej sprawdzić lokalizację hulajnogi.
Na początek nowego sezonu Lime przygotował specjalny kod promocyjny! Po pierwszym przejeździe hulajnogi, drugi (10-minutowy) przejazd będzie zupełnie za darmo! Szczegóły dostępne są w aplikacji.
Korzystając z hulajnóg, należy pamiętać o pięciu głównych zasadach:
- użytkownik powinien poruszać się ścieżkami dla rowerów (jeśli nie są dostępne, to należy wybierać jezdnię jednak z dozwoloną prędkością - do 30 km/h; w innych przypadkach - trzeba wybrać chodnik),
- należy jechać maksymalnie 20 km/h, w przypadku jazdy po chodniku trzeba dostosować prędkość i ustępować pierwszeństwo pieszym,
- nie wolno jeździć pod wpływem alkoholu ani środków odurzających!
- jedną hulajnogą może poruszać się tylko jedna osoba (jest zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt bądź ładunku),
- hulajnogi należy parkować w wyznaczonych miejscach! Jeśli takich nie ma, pojazd należy zaparkować równolegle do chodnika (jak najbliżej zewnętrznej krawędzi - jak najdalej jezdni); pozostawiona szerokość chodnika nie może być mniejsza niż 1,5 m. Trzeba też pamiętać o osobach niepełnosprawnych i niewidomych.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze