Odznaczenia „Zasłużony dla Rolnictwa”, które zostały nadane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zostały wręczone na scenie przez wójta gminy Chełm Wiesława Kociubę i prezesa Nadbużańskiego Związku Pszczelarzy w Chełmie Sławomira Padowskiego. Otrzymali je Bożena Kaszczuk, Jan Grzech, Mariusz Karpowicz, Józef Tarnacki i Aleksander Kafarski.
Decyzją najwyższych władz pszczelarskiego związku wręczono też związkowe odznaki. Nagrodami koloru brązowego uhonorowano: Ewę Przeor-Głąb, Marcina Sobiepana, Zbigniewa Zbarachewicza, Andrzeja Kubejko i Leszka Walczuka. Odznaczenia srebrne powędrowały do: Romana Guza, Jana Panasiuka, Andrzeja Jakubczyka, Stanisława Greli, Wiesława Kaczmarczyka i Jerzego Mazurka. Z kolei najbardziej prestiżową, Złotą Odznaką Polskiego Związku Pszczelarskiego nagrodzono za zasługi: Bronisławę Trzcińską, Józefa Bulicza i Mariana Knapa.
W czasie niedzielnej imprezy wyróżniono także posiadaczy najpiękniejszych kramów wystawienniczych. Za wzór pod tym względem wybrano stoisko firmy Miody Kozińscy, za którymi uplasował się kram Koła Gospodyń Wiejskich w Hutczu i stoisko Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli.
Z kolei w rywalizacji na najlepszy miód wiosenny zwyciężył Jerzy Mazurek, który w głosowaniu jury zdobył 91 pkt. Produkt stworzony przez drugiego w klasyfikacji generalnej Aleksandra Kafarskiego oceniono na 46 pkt. Na trzecim miejscu pszczelarskiego podium znalazł się Jan Lewicki z 26 punktami.
Impreza była także dobrą okazją do rozstrzygnięcia konkursów skierowanych do dzieci i młodzieży. W konkursie wiedzy pt. „Pszczoła w środowisku naturalnym i życiu człowieka” komisja postanowiła przyznać nagrody dla uczniów w kategorii szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wśród młodszych uczestników zwyciężyły Dominika Połajdowicz i Anna Łoza ze Szkoły Podstawowej w Wierzbicy. II nagroda trafiła do Mai Balcerek z tej samej szkoły. III miejsce zostało przyznane ex-aequo Mai Niemiec ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Chełmie, Kindze Panas z podstawówki w Rudzie Hucie i Julii Balcerek z placówki w Wierzbicy. Z kolei w kategorii szkół ponadpodstawowych I nagroda trafiła do dwóch uczennic: Martyny Chudoby z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie i Aleksandry Głuszczak z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie. Drugą nagrodą wyróżniono Julię Bądaruk, a trzecią – Nikolę Pudełko. Obie na co dzień uczęszczają do miejscowego Zespołu Szkół CKR w Okszowie.
Z kolei w konkursie plastycznym „Pszczoła – bohater człowieka” do oceny wpłynęło 175 prac plastycznych z 18 szkół podstawowych. Tu również rywalizacja była podzielona wedle wieku młodych artystów. Wśród uczniów szkół podstawowych klasy I – III zwyciężyła Emilia Szymańska z I klasy Szkoły Podst. Nr 4 w Chełmie. Druga nagroda trafiła do Amelii Bieńkowskiej z pierwszej klasy Szkoły Podst. Nr 8 w Chełmie, a trzecia do Macieja Laskowskiego, trzecioklasisty z podstawówki w Żmudzi. Wśród starszych uczniów klas IV – VI najładniejszą pracę zdaniem jury stworzył Michał Zdanowicz z V klasy Szkoły Podstawowej w Święcicy. Na drugim szczeblu podium stanęła czwartoklasistka Zuzanna Mazurek z chełmskiej Ósemki, a trzecia nagroda trafiła do Michała Królikowskiego z VI klasy Szkoły Podstawowej w Sawinie.
Czytaj także:
- Tak w gminie Wierzbica ratowano Wiesia. Mały łoś już jest bezpieczny [ZDJĘCIA+WIDEO]
- Chełm. Procesja przeszła ulicami miasta [DUŻO ZDJĘĆ + FILM]
- Sukces naszego policjanta. Wywalczył 2 medale w brazylijskim jiu-jitsu
- Chełm. Koszą - źle, nie koszą - jeszcze gorzej. Co z tą zielenią?
- Gm. Chełm. Martwe ptaki pływały w zbiorniku w Stańkowie. Dlaczego padły?
Napisz komentarz
Komentarze