Wykonuje się go nie tylko na twarzy, ale również na szyi, dekolcie, ramionach i skórze głowy. Technika masażu opiera się na delikatnym uciskaniu, rozcieraniu i wyciąganiu skóry w celu stymulacji krążenia krwi i limfy oraz poprawy elastyczności skóry. Bez wątpienia powinien być to zabieg bezbolesny lub delikatnie odczuwalny.
- Masaż Kobido ma wiele korzyści zarówno dla ciała, jak i dla duszy. Po pierwsze, poprawia krążenie krwi i limfy, co przyspiesza usuwanie toksyn i zwiększa dotlenienie tkanek, co widać już po pierwszym zabiegu. Ponadto wspomaga redukcję obrzęków, eliminację toksyn, a także wzmacnia mięśnie twarzy… ja to nazywam „siłownią dla mięśni twarzy”. Bezpośrednio po masażu skóra staje się promienna, jędrna i widocznie napięta. Regularna praktyka może pomóc w redukcji zmarszczek, poprawie konturu twarzy i zapobieganiu procesom starzenia. Poprzez stymulację kolagenu i elastyny w skórze, masaż Kobido zwiększa elastyczność i jędrność skóry - mówi Aleksandra Karpiuk, właścicielka gabinetu kosmetologii.
Warto wspomnieć, że masaż Kobido ma również korzyści dla zdrowia ogólnego, ponieważ może zniwelować ból głowy, migreny, a także zminimalizować problemy ze snem. To również terapia manualna, która skutecznie wspomaga łagodzenie objawów bólowych przy bardzo powszechnych problemach tj. bruksizm. Tutaj korzyścią jest redukcja napięcia i stresu.
- W moim gabinecie bardzo istotną kwestią jest indywidualne podejście do każdego pacjenta, wyczucie skóry i mięśni, dzięki czemu mogę poświęcić więcej uwagi na najistotniejsze elementy, maksymalizując efekt terapii manualnej - dodaje pani Aleksandra.
Masaż Kobido to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów w jej salonie, ponieważ bez problemu można połączyć go z innymi zabiegami, tj. stymulacją czy odżywianiem skóry.
- W swojej pracy skupiam się na doborze odpowiedniej terapii dla danej osoby. Zajmuję się również terapią skór trądzikowych, przebarwień, a także szeroko pojętą rewitalizacją i jej działaniem przeciwzmarszczkowym na skórę - tłumaczy.
Pani Aleksandra prowadzi gabinet kosmetologii w Chełmie od lutego 2022 roku. Wcześniej pracowała w warszawskich gabinetach medycyny estetycznej.
Moją pasją jest również makijaż, dzięki czemu w pracy mogę połączyć część terapeutyczną - kosmetologiczną, z tą bardziej upiększającą, czyli makijażem okolicznościowym - podsumowuje.
Napisz komentarz
Komentarze