Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Mieszkania, apartamenty, kawalerki do wynajęcia
Reklama

Pow. krasnostawski. Nic dwa razy się nie zdarza? Niestety, nie w tym przypadku...

Dwóch transakcji drogą internetową dokonała jedna z mieszkanek powiatu krasnostawskiego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że obu przesyłek nie otrzymała.
Pow. krasnostawski. Nic dwa razy się nie zdarza? Niestety, nie w tym przypadku...
45-letnia mieszkanka powiatu krasnostawskiego, która przekazała dyżurnemu policji, że dwukrotnie padła ofiarą oszustów podczas zakupów w sieci

Źródło: https://www.pexels.com/

Okres przedświąteczny to czas, kiedy częściej robimy zakupy przez internet. Z tego też powodu właśnie w tym okresie oszuści są szczególnie aktywni. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i podstawowych zasad bezpieczeństwa, które mogą nas uchronić przed utratą pieniędzy. A ku przestrodze informują o przypadkach, które niestety nie zakończyły się dobrze.

Tak też jest jak na razie w sprawie, o której zawiadomiła na weekend 45-letnia mieszkanka powiatu krasnostawskiego, która przekazała dyżurnemu, że dwukrotnie padła ofiarą oszustów podczas zakupów w sieci.

– Kobieta na jednym z portali społecznościowych upatrzyła sanki, które postanowiła kupić. W tym celu wpłaciła 130 złotych na podane przez sprzedającego konto bankowe. Do chwili obecnej nie otrzymała zamówionego towaru. Innym razem pokrzywdzona na portalu sprzedażowym chciała kupić kierownicę do gier. Zapłaciła za nią 550 złotych przy pomocy kodu blik. Tym razem również nie otrzymała zamówionego towaru – mówi oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie, starsza sierżant Anna Chuszcza.

Rzeczniczka krasnostawskiej policji przypomina jednocześnie o kilku zasadach, które kosztują nas niewiele zachodu, a potencjalnie mogą nas uratować nasze oszczędności.

– Sugerujemy, aby zawsze weryfikować informacje o sprzedającym: sprawdzić wszelkie możliwe dane, w szczególności opinie innych kupujących, ich liczbę i treść, autentyczność konta i datę jego utworzenia. Dobrze jest poszukać informacji o sprzedającym w niezależnych źródłach, choćby w wyszukiwarce internetowej. W udostępnionym przez sprzedawcę regulaminie zwracajmy szczególną uwagę na dane przedsiębiorcy (nazwę firmy, adres siedziby, dane kontaktowe), numer identyfikacyjny tj. KRS, informacje o prawach konsumentach oraz procedurze reklamacyjnej. Dane firmy w razie wątpliwości można sprawdzić w internetowych bazach przedsiębiorców CEIDG i EKRS . Dowiesz się dzięki temu, czy sklep prowadzi legalną działalność. Przy wyborze płatności zawsze najlepiej jest wybrać płatność przy odbiorze – dodała Chuszcza.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
Reklama
Reklama
Reklama