Do dyspozycji mieszkańców oraz osób przyjezdnych będzie 180 rowerów, w tym 150 zwykłych, 15 z fotelikiem dla dzieci, 10 trójkołowych typu cargo oraz 5 tandemów. Na terenie Chełma zlokalizowanych jest 14 stacji rowerowych, w gminie Kamień 1, a w gminie Chełm 2 stacje.
Urząd Miasta w 2023 roku podpisał umowę z firmą Wawa Bike Sp. z o.o. Umowa ta trwa do 2027 roku i przewiduje, że system w każdym kolejnym roku będzie działał w okresie od marca do listopada.
- Chełmski Rower to znakomita alternatywa dla szybkiego i sprawnego poruszania się po mieście, uzupełniająca bezpłatną komunikację miejską. Użytkownicy nie muszą martwić się o poszukiwanie miejsca parkingowego, a sama jazda rowerem jest przyjazna dla środowiska. Jadąc Chełmskim Rowerem, można również wyjechać poza granice miasta i odwiedzić zalew w Żółtańcach, amfiteatr w Janowie lub miejscowość Kamień, korzystając z dostępnych dróg dla rowerów. W 2023 roku w okresie funkcjonowania od lipca do listopada rowery w ramach systemu były wypożyczone ponad 16 000 razy - mówi Damian Zieliński z urzędu miasta.
W celu skorzystania z Chełmskiego Roweru należy założyć konto, korzystając z aplikacji Nextbike lub na stronie www.chelmskirower.pl oraz dokonać opłaty inicjalnej w kwocie minimalnej 10 zł.
Czytaj także:
- Który z naszych posłów najlepiej się klika? [RANKING]
- Chełm. Do nowych bloków będzie można bezpiecznie dojść
- Chełm. Kontrowersyjna ul. Rejowiecka. Złe oznakowanie i nieposłuszni kierowcy
- Chełm. Masz problem z odpadami? Zawieziesz je do nowego PSZOK-u. Ale jeszcze nie teraz
- Chełm. Nowe chodniki na ul. Piaskowej. Jedni się cieszą, inni widzą bubel
- Monika Pawłowska przyjęła mandat, ale PiS jej nie chce...
Napisz komentarz
Komentarze