Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Mieszkania, apartamenty, kawalerki do wynajęcia
Reklama https://chelmskiewidoki.pl

Wspólne badania naukowe i konferencje. Chełmska uczelnia rozwija współpracę. Tym razem na Łotwie

Chełmska Alma Mater podpisała umowę o współpracy z Uniwersytetem w Daugavpils z Łotwy. Jej celem jest zacieśnienie współpracy w obszarze naukowo-badawczym oraz szkoleniowo-edukacyjnym.
Wspólne badania naukowe i konferencje. Chełmska uczelnia rozwija współpracę. Tym razem na Łotwie

Źródło: PANS Chełm

W piątek (7 czerwca) prof. PANS dr hab. Józef Zając, prorektor ds.rozwoju Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie, podpisał umowę o współpracy z Uniwersytetem w Daugavpils z Łotwy. W imieniu uniwersytetu łotewskiego dokument ten został podpisany przez dr. Janisa Kudinsa, prorektora ds. Rozwoju. 

Fot. PANS Chełm

W ramach współpracy szkoleniowo-edukacyjnej umowa przewiduje wymianę wykładowców oraz mobilność pracowników administracyjnych, co pozwoli na wzbogacenie oferty dydaktycznej, podniesienie jakości nauczania oraz umiędzynarodowienia w obszarze administracji. 

W dziedzinie działalności naukowo-badawczej oraz informacyjnej obie uczelnie planują prowadzenie wspólnych badań naukowych w określonych dziedzinach, w tym również realizację staży naukowych, konferencji naukowych, sympozjów i seminariów. Współpraca obejmie również wymianę materiałów przeznaczonych do publikacji w czasopismach naukowych.

Warto podkreślić, iż Uniwersytet w Daugavpils, założony w 1921 roku, jest jednym z najważniejszych ośrodków akademickich na Łotwie. Uczelnia oferuje szeroki wachlarz programów studiów, w tym kierunki humanistyczne, przyrodnicze oraz techniczne, przyciągając studentów zarówno z kraju, jak i zagranicy. Uniwersytet kładzie duży nacisk na badania naukowe, współpracując z licznymi instytucjami międzynarodowymi i prowadząc projekty badawcze o globalnym znaczeniu. Kampus uczelni wyróżnia się nowoczesną infrastrukturą, która sprzyja zarówno nauce, jak i rozwojowi osobistemu studentów. Działalność Uniwersytetu w Dyneburgu znacząco wpływa na rozwój regionu, przyczyniając się do podnoszenia poziomu edukacji i innowacyjności na Łotwie.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
Reklama
Reklama
Reklama