Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner Reklamowy A1 Teatr Osterwy w Lublinie
Reklama

Powiat krasnostawski dziękował za plony! [GALERIA ZDJĘĆ + LISTA NAGRODZONYCH]

W Gorzkowie 15 sierpnia odbyły się tradycyjne dożynki powiatu krasnostawskiego. Mieszkańcy przyszli, aby uczcić zakończenie żniw i podziękować za tegoroczne plony. W trakcie wydarzenia wręczono wyróżnienia i nagrody dla najbardziej zasłużonych mieszkańców.
Powiat krasnostawski dziękował za plony! [GALERIA ZDJĘĆ + LISTA NAGRODZONYCH]

Podczas dożynek wręczone zostały okolicznościowe Medale 550-lecia województwa lubelskiego. W dowód wdzięczności i uznania za zaangażowanie i wkład na rzecz rozwoju regionu oraz zachowanie jego tożsamości historycznej i kulturowej medal dostała Agnieszka Poźniak, która od 2004 roku zaangażowana jest w działalność na rzecz kultury. Wyróżniona od 2022 roku kieruje Centrum Kultury w Siennicy Różanej. 

Poniżej galeria zdjęć z wydarzenia: 

Uhonorowany został także Ryszard Król, który aktywność kulturalną podjął na początku lat 80. Zespołem, który powstał z jego inicjatywy, była kapela Cukrowniacy. Od roku 2021 prowadzi na terenie gminy Krasnystaw kolejne ludowe zespoły wokalne - Sami Swoi oraz Jesienne Promyki. 

Medal otrzymało także Centrum Społeczno-Kulturalne w Gorzkowie, które powstało w 2011 roku. Od tamtej pory pracownicy centrum organizują większość działań kulturalnych na terenie gminy Gorzków. Medal odebrała kierownik centrum Monika Błędkowska

Aktu dekoracji dokonał profesor Marcin Szewczak, członek Zarządu Województwa Lubelskiego. 

Wręczone zostały także medale 25-lecia Samorządu Powiatu Krasnostawskiego. Przyznane zostały osobom, które "w szczególny sposób kreują lokalną społeczność i całokształtem działalności przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego i społecznego rozwoju miasta i gmin powiatu". 

Uhonorowani medalami i listami gratulacyjnymi zostali: Anna Wach i Radosław Chachaj – starostowie dożynek powiatowych, Beata Głębocka, Kazimierz Policha z gminy Gorzków, Andrzej Łoński, Regina Starościak z gminy Rudnik, Urszula Truskowska, Joanna Parzymies z gminy Siennica Różana, Anna Podgórska, Tomasz Kruk z gminy Żółkiewka, Krystyna Brzozowska, Zofia Gieracz z gminy Fajsławice, Tadeusz Śliwa, Teresa Ciastoch z miasta i gminy Izbica, Anna Krzyżanowska, Maria Kowalczyk z gminy Krasnystaw, Anna Ciechańska-Marucha i Lech Berezowski z Krasnegostawu, Maria Szpak, Józef Mantyka z gminy Kraśniczyn. Wręczenia wyróżnień dokonali: starosta krasnostawski Janusz Szpak, przewodniczący Rady Powiatu Marek Piwko wicestarosta Marek Nowosadzki i członkowie Zarządu Powiatu Mariusz Frąc, Piotr Jelonek i Krzysztof Gałan

Dożynki były też doskonałą okazją, aby wręczyć odznaczenia „Zasłużony dla Rolnictwa”. Tę odznakę nadaje minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi za osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa, rozwoju wsi i rynków rolnych. Odznaczenia dokonał Marcin Troć, dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie, który reprezentował wojewodę lubelskiego Krzysztofa Komorskiego. Laureaci tej nagrody to osoby, które od kilkunastu lat wspierają dziedzictwo rolne, aktywnie uczestniczą w życiu społecznym powiatu krasnostawskiego, inicjują działania łączące zbiorowość gminy, dbają o wygląd i estetykę wsi, modernizują swoje gospodarstwa poprzez zakup nowych maszyn, podnoszą kwalifikacje zawodowe.

Wyróżnieni zostali: Paweł Borzęcki (gmina Gorzków), Marek Cichosz (gmina Krasnystaw), Tomasz Mydlak (gmina Rudnik), Piotr Marczyński (gmina Żółkiewka), Małgorzata Poniedziałek (gmina Izbica), Artur Krukowski (gmina Siennica Różana), Tadeusz Pawelec (gmina Łopiennik Górny), Zbigniew Kociubowski (gmina Fajsławice), Damian Janeczek (Krasnystaw), Magdalena Łopuszyńska (gmina Kraśniczyn).

Tradycyjnie odbył się także konkurs na „najładniejszy wieniec dożynkowy”. I miejsce zajęła gmina Krasnystaw, której wieniec został wykonany przez członków Koła Gospodyń „Razem” z Zażółkwi. II miejsce uzyskała gmina Kraśniczyn za wieniec członków KGW Czajki. Podium zamknęło miasto Krasnystaw, którego wieniec dożynkowy wykonany został przez członków Stowarzyszenia Mieszkańców Przedmieścia Zastawie

I miejsce w konkursie na „najładniejsze stoisko” otrzymało KGW Wielkopole z gminy Gorzków. Pozostałe stoiska: Stowarzyszenie Przedmieścia Zastawie, KGW Brzeziny, KGW z Rudnika, KGW Razem z Zażółkwi, KGW Zgrane Babki z Wirkowic i KGW Rożki Kolonia i KGW Huta otrzymały nagrody ex aequo.

Czytaj także: 
Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pf72Treść komentarza: Remont ulic i chodników z budżetu obywateli , ludzie gdzie my żyjemy ? Kto rządzi naszym miastem? Nie normalna sytuacja.!!!Data dodania komentarza: 20.09.2024, 15:40Źródło komentarza: Chełmianie zdecydowali. Znamy zadania wybrane do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego!Autor komentarza: TomcioTreść komentarza: "progi zwalniające na ul. J. Kochanowskiego w Chełmie (45 tys. zł)." Ze złota są te progi czy z czego oni je robia?Data dodania komentarza: 20.09.2024, 13:03Źródło komentarza: Chełmianie zdecydowali. Znamy zadania wybrane do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego!Autor komentarza: TomcioTreść komentarza: Może i to jest jakaś nowa nadzieja dla Polski, przynajmniej warto posłuchać co ma do zaproponowania dla sceptyków takich jak ja.Data dodania komentarza: 20.09.2024, 12:57Źródło komentarza: Sławomir Mentzen w Chełmie. Spotkanie z pierwszym kandydatem na prezydenta RPAutor komentarza: OLEKTreść komentarza: Kiedy będzie działać monitoring na chełmskich ulicach ?? Dla poprawy bezpieczeństwa ??Data dodania komentarza: 20.09.2024, 12:03Źródło komentarza: Chełmianie zdecydowali. Znamy zadania wybrane do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego!Autor komentarza: rzetelnieTreść komentarza: komornik będzie ścigał o równowartość samochodu którym kierowałData dodania komentarza: 20.09.2024, 08:41Źródło komentarza: Pow. krasnostawski. Auto w rowie na DK17. Kierowca nie był w stanie nad nim zapanować
Reklama
Reklama
Reklama