Projekt to wspólna inicjatywa nauczycieli - Małgorzaty Domańskiej, Agnieszki Miszczuk, Anny Proskury, Zbigniewa Malczewskiego i Przemysława Kucharskiego, który jest jego koordynatorem.
- Mamy grupę zdolnych uczniów, którzy lubią matematykę, ale geometria nie jest ich najmocniejszą stroną. Widać to na co dzień na lekcjach, a nasze obserwacje potwierdzają wyniki egzaminów. Chcemy pomóc w zrozumieniu geometrii i rozwijać wyobraźnię przestrzenną młodzieży, co ułatwi jej wykorzystanie tej wiedzy w codziennym życiu. Zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem narzędzi TIK (technologii informatyczno-komunikacyjnej) oraz w oparciu o nowoczesne metody proponowane w publikacji "Matematyka jest wszędzie" - mówią pomysłodawcy programu "Włącz geometryczne myślenie".
Uczniowie wezmą udział w zajęciach "Geometria w otaczającym świecie" oraz w zajęciach z informatyki. Będą mogli zapoznać się z projektowaniem przestrzennym. Zaplanowany jest także wyjazd na warsztaty do Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie. Ponadto będą mieli okazję wykazać się w konkursie na projekt geometryczny.
W projekcie weźmie udział 24 uczniów, po 12 z klas szóstej i siódmej. Rekrutacja uczestników już trwa. Pierwsze zajęcia odbędą się w grudniu, a całość ma zakończyć się w maju 2025 roku. Całkowite finansowanie przedsięwzięcia "Włącz geometryczne myślenie" w Szkole Podstawowej w Siennicy Różanej zapewnia grant otrzymany od Fundacji mBanku.
Napisz komentarz
Komentarze