Idealny kandydat na to stanowisko powinien spełniać szereg wymagań formalnych, w tym: posiadać obywatelstwo polskie, wykształcenie wyższe magisterskie oraz co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym lub 5-letni staż pracy w muzeum, być niekaranym i cieszyć się pełnią praw publicznych oraz wykazać się stanem zdrowia umożliwiającym wykonywanie obowiązków kierowniczych.
Preferowane są osoby z wykształceniem w dziedzinach takich jak: historia, etnografia czy archeologia oraz z doświadczeniem w realizacji projektów kulturalnych, zarządzaniu instytucjami kultury i pozyskiwaniu funduszy unijnych. Znajomość języków obcych oraz prawa dotyczącego funkcjonowania muzeów będzie dodatkowym atutem.
Wybrany kandydat będzie odpowiedzialny za organizację i zarządzanie muzeum, a w tym: gromadzenie i zabezpieczanie zbiorów, opracowanie rocznych planów finansowych i rzeczowych, promowanie działalności edukacyjnej i wystawienniczej, czy współpracę z instytucjami i organizacjami pozarządowymi w celu rozwijania marki muzeum.
Kandydaci muszą przedstawić m.in. szczegółowe CV, pisemne zgłoszenie z uzasadnieniem chęci objęcia stanowiska oraz 3-letnią autorską koncepcję rozwoju muzeum. Dokumenty należy składać osobiście w Urzędzie Miasta Chełm lub przesłać pocztą do 6 grudnia 2024 r.
Obecnie funkcję pełniącej obowiązki dyrektora pełni Natalia Jędruszczak, jednocześnie kierująca Muzeum Ziemi Chełmskiej. Jej wynagrodzenie w Muzeum Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej oraz Centrum Prawdy i Pojednania (w organizacji) wynosi obecnie 5 360 zł brutto (a wliczając dodatkowe koszty pracodawcy: 6 452,68 zł). Dodatkowo w placówce w organizacji zatrudnionych w ramach umów zleceń jest trzech pracowników administracyjnych, których wynagrodzenie wynosi łącznie 7 500 zł brutto.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze