Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama dobry młyn

Gm. Chełm. I wszystko jasne. Mieszkańcy za odzyskaniem kolejnych połaci ziemi

Znane są już wyniki konsultacji społecznych, jakie gmina przeprowadzała w związku z planami ponownego włączenia we własne granice fragmentów miejskich obrębów ewidencyjnych 10 i 19. To kolejne ok. 75 ha ziemi, które gmina utraciła na rzecz miasta Chełm w 2023 roku. Choć konsultacje jeszcze o niczym nie przesądzają, to bez wątpienia stanowią jeden z najważniejszych elementów procesu administracyjnego w tej sprawie.
Gm. Chełm. I wszystko jasne. Mieszkańcy za odzyskaniem kolejnych połaci ziemi
zdjęcie ilustracyjne

Źródło: Freepik

Okazuje się, że głos w sprawie proponowanych obecnie zmian zabrało 3098 mieszkańców gminy. Dokładnie 3062 ankiety uznano za ważne. Ile osób było na „tak”, a ile na „nie”?

Reklama

Za wprowadzeniem kolejnych zmian administracyjnych opowiedziały się 3044 osoby, a 19 jest przeciwnych temu pomysłowi. Od oddania głosu wstrzymało się dwóch mieszkańców. 

W jaki sposób głosowano? Z uzyskanych przez gminę danych wynika, że z elektronicznego systemu skorzystało w sumie 350 osób, a 2748 wypowiedziało się w tradycyjny sposób. 

Tak więc wszystko wskazuje na to, że ponad 99% osób, które wzięły udział w głosowaniu, są za wprowadzeniem proponowanych obecnie zmian. 

Przypomnijmy, że już 1 stycznia gmina odzyska ok. 300 ha ziemi, które związane są z dzisiejszym miejskim obrębem ewidencyjnym nr 31. To tereny położone w Pokrówce i Depułtyczach Królewskich i stanowiące tzw. rolniczą enklawę. Teraz władze zainicjowały kolejny proces, którego uwieńczenie stanowić ma przyłączenie kolejnych ok. 75 ha, na które składają się trzy obszary. 

Jeden z nich liczy ok. 31,49 ha i położony jest na północ od budowanej właśnie drogi ekspresowej S12. Mowa jest też o terenach liczących ok. 37,82 ha i zlokalizowanych na południe od linii kolejowej Warszawa-Lublin-Chełm-Dorohusk. Jest to z kolei obszar, który obejmuje część terenów Cementowni a także otaczające je niezabudowane grunty rolne. Obszar trzeci, najmniejszy (ok. 6,15 ha) zajmuje obecnie wyrobisko kopalniane chełmskiej cementowni.  

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

DOSTOJEWSKI 16.12.2024 20:41
Wiesniak to inny gatunek człowieka. Kiedyś taki rezun dostawał przydział mieszkaniowy np w Chełmie i był to dla niego awans społeczny.

Reklama
MarJan 13.12.2024 16:50
nie wpuszczać wieśniaków do miasta

Wieśniaczka 16.12.2024 18:51
Drogi Panie, ja bym była za tym, żeby buraków z miasta nie wpuszczać do wsi ;) Chełm nielegalnie zabrał tereny gminne a zatem gmina ma OBOWIĄZEK je odzyskać.

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
ReklamaDaniłosio życzenia 3.2024
Reklamabaner reklamowy
ReklamaChełmskie Widoki
Reklamabaner reklamowy
Reklama
KOMENTARZE
Reklama