Konsultacje prowadzone są za pośrednictwem platformy internetowej, dostępnej pod adresem chelm.konsultuje.pl/konsultacje. Można też wypełnić papierowy formularz i złożyć go osobiście w Urzędzie Miasta Chełm bądź wysłać pocztą na adres urzędu.
- Zachęcamy do udziału w konsultacjach społecznych. Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej chelm.pl, gdzie znajdą państwo wszystkie niezbędne informacje, aby właściwie przejść przez cały proces - mówi Damian Zieliński z Urzędu Miasta Chełm.
Pytanie konsultacyjne brzmi:
„Czy jest z Pani/Pan za zmianą granic pomiędzy miastem Chełm i gminą Chełm, polegającą na włączeniu do Miasta Chełm z gminy Chełm: 1) obrębu ewidencyjnego Janów o powierzchni 481,38 ha; 2)obrębu ewidencyjnego Okszów o powierzchni 191,29 ha; 3) obrębu ewidencyjnego Okszów-Kolonia o powierzchni 186,45 ha; 4) obrębu ewidencyjnego Pokrówka o powierzchni 558,61 ha; 5) obrębu ewidencyjnego Żółtańce-Kolonia o powierzchni 171,27 ha; 6) obrębu ewidencyjnego Horodyszcze o powierzchni 653,67 ha; 7) obrębu ewidencyjnego Horodyszcze-Kolonia o powierzchni 253,76 ha; 8) obrębu ewidencyjnego Rudka o powierzchni 962,60 ha; 9) obrębu ewidencyjnego Parypse o powierzchni 509,60 ha; 10) obrębu ewidencyjnego Zawadówka o powierzchni 478,81 ha?"
W odpowiedzi każdy z mieszkańców może być "za", "przeciw" lub wstrzymać się. od wyrażenie opinii.
Udział w konsultacjach społecznych to szansa dla mieszkańców na aktywne uczestnictwo w procesie decyzyjnym dotyczącym przyszłości miasta. Władze Chełma liczą na szeroki odzew społeczności lokalnej, który pozwoli podjąć decyzję zgodną z oczekiwaniami mieszkańców.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze