Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama reklama FFCL
Reklama Stachniuk Optyk
Będą kontenery i ekoszafy

Chełm. Czy miasto poradzi sobie z odpadami tekstylnymi?

Czy nowe kontenery na zużytą odzież rzeczywiście rozwiążą problem tekstylnych odpadów w mieście? Władze zapowiadają wdrożenie pilotażowego programu "Drugie życie ubrań", jednak mieszkańcy wciąż nie wiedzą, kiedy i gdzie dokładnie pojawią się specjalne pojemniki. Choć pomysł wydaje się krokiem w dobrą stronę, pojawiają się pytania o jego skuteczność i realne korzyści.
Chełm. Czy miasto poradzi sobie z odpadami tekstylnymi?

Z początkiem 2025 roku, w życie weszły nowe przepisy dotyczące selektywnej zbiórki i recyklingu tekstyliów, zobowiązujące gminy do stworzenia systemów umożliwiających mieszkańcom oddawanie zużytych ubrań, butów czy koców. W związku z tym, na początku roku, radny Mariusz Kowalczuk wystosował interpelację do prezydenta Chełma, zwracając uwagę na potrzebę usprawnienia systemu odbioru tych odpadów. Docenił działania miasta, które umożliwiło mieszkańcom oddawanie odpadów tekstylnych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Bieławin, ale zauważył, że dostęp do tego punktu może być problematyczny dla wielu mieszkańców, szczególnie osób starszych czy niemających możliwości transportu. Miasto wyszło naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i postanowiło wdrożyć pilotażowy projekt pn. "Drugie życie ubrań".

Reklama

Za realizację programu odpowiada Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, które obecnie prowadzi procedurę przetargową na zakup kontenerów. Według zapowiedzi w pierwszej kolejności pojawią się one na osiedlach Zachód, Śródmieście, Dyrekcja, Cementownia oraz Słoneczne, jednak konkretne lokalizacje wciąż pozostają nieznane. 

Do tematu powrócimy.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
ReklamaChełmskie Widoki
Reklama
Reklama
Reklama