Swoje talenty uczniowie objawili między innymi w gminnym konkursie języka angielskiego „Śpiewać każdy może...”. Swoje zdolności mogli w nim udowodnić zwłaszcza ci, którym po drodze z muzyką. Zwłaszcza tą, która stawia na duże umiejętności wokalne.
Śpiewać każdy może...
W kategorii „solista”, w klasach I-III, pierwszą lokatę zajęła Oliwia Sereda. Na drugiej pozycji uplasowała się Kornelia Mazurek, a Zuzanna Terepora zajęła miejsce trzecie. Po wyróżnienie sięgnęła natomiast Elenora Smallwood.
Wyrównana rywalizacja na głosy miała również miejsce w grupie „klasy IV-VI”. W tej grupie najwyżej zaszła Maja Palczyńska. Maja Bortnik zdobyła drugie miejsce, a Natalia Krysztopik trzecie. Wyróżnienia otrzymały Zuzanna Lewandowska, Zuzanna Sobczuk oraz Julia Żołnik.
W najstarszej grupie wiekowej, „klasy VII-VIII”, po najwyższe laury sięgnęła Pola Pełczyńska. Julia Czaplicka zajęła drugie miejsce, a Zuzanna Magryta trzecie. Antoni Salkiewicz otrzymał zaś wyróżnienie.
W kategorii duet, w „klasach I-III”, pierwsze miejsce zajęły Martyna Humin i Gloria Żołnacz. Ich koleżanki, Jagoda Misiewicz i Oliwia Romaniuk, zdobyły drugie miejsce, a Alina Piotrowska i Joanna Zwierzyńska trzecie. W nieco starszej grupie wiekowej, klasach IV-VI, najpiękniej, zdaniem jury, zaśpiewały Lena Kociuba i Julia Dobosz. Wiktoria Korneluk i Karol Studziński sięgnęli po drugą lokatę, a Zuzanna Helt i Nikola Poznańska osiągnęły miejsce trzecie. Wyrównana rywalizacja miała również miejsce w klasach VII-VIII. Tutaj na pierwszej pozycji triumfowały Maja Siembiga i Kinga Pryk. Natalia Kozak i Hanna Skoczylas zajęły drugą lokatę, a Andrzej Biały i Błażej Kamiński trzecie miejsce.
W kategorii zespół, w klasach I-III, jury najwyżej oceniło występ zespołu „Shining Stars”. W klasach IV-VI pierwszą lokatę zajął zespół „Stołpie Band”, a „Golden Ten” drugie miejsce. W klasach VII-VIII, pierwsze miejsce zajął zespół „Unpredictable”.
Matematyczna Bajka
W ostatnim czasie podsumowano również zmagania, do jakich uczniowie przystąpili w ramach konkursu polonistyczno-matematyczny na bajkę lub opowiadanie. Podczas gali finałowej wręczono nagrody i wyróżnienia za prace konkursowe w dwóch kategoriach: "Matematyczna Bajka" oraz opowiadanie z motywem detektywistycznym i zagadką matematyczną. Komisja konkursowa oceniła prace według kryteriów takich, jak: wartość merytoryczna, ilość wykorzystanych pojęć, trafność przekazu, oryginalność pomysłów, kreatywność oraz poprawność językowa.
W kategorii IV-VI pierwszą lokatę zajęła Julia Białasz, drugie miejsce zdobyli Milena Jaroszyńska oraz Alan Oleszczuk, a miejsce trzecie przypadło w udziale Aleksandrowi Herbutowi i Wojciechowi Dymczykowi. Wyróżnienia otrzymali Lena Miścisz, Aleksandra Łapińska oraz Zuzanna Wiśniewska.
Z kolei w kategorii VII-VIII pierwsze miejsce zajęli Szymon Flis oraz Oskar Dąbrowski. Tuż za nimi uplasowała się Gabriela Szpunar, a trzecie miejsce wywalczył Antoni Salkiewicz. Wyróżnienia trafiły do Oliwii Mardoń, Hanny Skoczylas oraz Julii Łapińskiej.
Spacerkiem po Gminie Chełm
Jak uczniowie placówki poradzili sobie w Regionalnym Konkursie "Spacerkiem po Gminie Chełm"? Uczniowie zaprezentowali swoje talenty i wiedzę o gminie w różnych kategoriach wiekowych. W grupie klas IV-VI po laury sięgnęli Milena Jaroszyńska i Julia Białasz. Tuż za nimi uplasowali się Aleksandra Łapińska i Alan Oleszczuk, a trzecie miejsce na podium zajął Wojciech Dymczyk.
W starszej grupie wiekowej, klasy VII-VIII, na podium znaleźli się: Julia Łapińska (pierwsze miejsce), Piotr Dymczyk (druga lokata) oraz Lena Dzwonek, która zajęła miejsce trzecie. Wyróżnienie w konkursie trafiło do Kai Szymańskiej.
Koordynatorkami konkursu piosenki angielskiej były Monika Studzińska, Małgorzata Mielniczuk oraz Dorota Kaczmarczyk. Za przygotowanie konkursu polonistyczno-matematycznego na bajkę lub opowiadanie odpowiadały natomiast Marzena Mazurek-Dymczyk, Małgorzata Mielniczuk oraz Dorota Strzelecka. Z kolei konkurs regionalny "Spacerkiem po gminie Chełm" poprowadziły Magdalena Laskowska, Monika Król oraz Urszula Kucharska.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze