Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Stachniuk Optyk
Reklama

Hrubieszowska i Włodawska z oszczędności

Władze Chełma zamierzają z oszczędności przetargowych z ul. Rejowieckiej wykonać częściowe remonty Włodawskiej i Hrubieszowskiej.
Hrubieszowska i Włodawska z oszczędności

Po rozstrzygnięciu przetargu na trwający obecnie remont kolejnego odcinka ul. Rejowieckiej pozostało około 300 tys. zł oszczędności. Jak informuje Roland Kurczewicz, pełnomocnik prezydent Chełma, połowa tej kwoty to dofinansowanie z tzw. rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. Władze miasta mogły pieniądze zwrócić i pozostawić w budżecie 150 tys. zł własnych oszczędności lub złożyć wniosek o przesunięcie dofinansowania na inne zadanie drogowe, ale tylko takie, które związane jest z remontem drogi krajowej lub wojewódzkiej.

 

- Pod uwagę brany był kolejny odcinek ul. Rejowieckiej, jednak z uwagi na niewielki zakres prac mogących wynikać z tej kwoty oraz złożony wniosek na dofinansowanie modernizacji całej krajowej 12-tki przebiegającej przez miasto, zapadła decyzja, aby oszczędności przesunąć na remonty innych ulic – mówi Roland Kurczewicz.

 

Ostatecznie zapadła decyzja, że miasto będzie wnioskować o zgodę na wykorzystanie dofinansowania na częściowe remonty ul. Włodawskiej i Hrubieszowskiej.

 

Jeśli chodzi o ul. Włodawską roboty miałyby polegać na remoncie niezbyt długiego, ale ta to najbardziej zniszczonego odcinka przy wyjeździe z miasta, w kierunku Jeziora Białego. Natomiast w przypadku ul. Hrubieszowskiej byłby to odcinek ulicy za lasem Borek w kierunku Hrubieszowa.

 

- To są dwa najbardziej zdegradowane, a przez to uciążliwe dla kierowców, odcinki tych ulic. Na ul. Hrubieszowskiej powstały już spore koleiny i ubytki nawierzchni utrudniające przejazd – mówi Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie. - Na ul. Włodawskiej przewidujemy około 800-1000 mkw. nowej nawierzchni asfaltowej, zaś na ul. Hrubieszowskiej remontem chcielibyśmy objąć ok. 200-metrowy odcinek na całej szerokości ulicy. O dokładnym zakresie prac zdecydują wyniki przetargu i zaproponowane przez oferentów ceny – wyjaśnia dyrektor.

 

Nim to jednak nastąpi, musi być wspomniana już wcześniej zgoda ministerstwa na przesunięcie środków z dofinansowania na inne zadanie. Jest na to duża szansa, ponieważ obie drogi spełniają kryteria. Również przed kilkoma laty miasto występowało o stosowną zgodę do ministerstwa i wówczas z oszczędności przetargowych udało się wyremontować dużą część ul. Hrubieszowskiej i przylegające do niej rondo.

 

- Obecnie szykujemy niezbędne dokumenty i wniosek. Jak sądzę, decyzję powinniśmy otrzymać w najbliższych tygodniach. Jeśli będzie ona pozytywna, niezwłocznie ogłosimy przetarg na wykonanie zadań – informuje Tomasik.

Jeśli decyzja ministerstwa będzie pozytywna dla miasta, roboty rozpoczną się najwcześniej we wrześniu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
Reklama
Reklama
Reklama