Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Prywatny odwyk alkoholowy – co warto wiedzieć o tej metodzie leczenia uzależnień?

Problem z niekontrolowanym spożyciem alkoholu najczęściej jest wynikiem problemów w pracy, w domu lub po prostu zaburzeń natury psychicznej. Osoby uzależnione często nie zdają sobie sprawę z tego, że nie radzą sobie ze swoimi słabościami. Wtedy jedyną drogą do pozbycia się problemów jest wizyta w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień.
  • 29.04.2024 08:08
  • Autor: Grupa tipmedia
Prywatny odwyk alkoholowy – co warto wiedzieć o tej metodzie leczenia uzależnień?

Alkoholizm to choroba, z którą człowiek wiąże się na całe życie. Nawet zakończona terapia w profesjonalnym ośrodku powinna być kontynuowana w codziennym życiu przez osobę uzależnioną. Jeśli masz problem i nie wiesz, jak pozbyć się alkoholu ze swojego życia, wtedy wybierz prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu. Na miejscu otrzymasz kompleksową pomoc.

Kiedy warto zapisać się na prywatny odwyk alkoholowy i od czego zacząć?

Zanim podejmiesz decyzję o zapisaniu się na prywatny odwyk alkoholowy, musisz oczyścić swój organizm z substancji, która powoduje uzależnienie. W przypadku alkoholizmu warto postawić na detoks, który pozwoli na całkowite oczyszczenie i podjęcie pierwszych kroków w kierunku leczenia w prywatnym ośrodku na odpowiednio dopasowanej terapii.

Na leczenie w prywatnym ośrodku alkoholowym zdecyduj się wtedy, kiedy zauważysz następujące objawy alkoholizmu:

  • podwyższona tolerancja na oddziaływanie alkoholu na organizm.
  • utrata kontroli nad sobą po spożyciu alkoholu,
  • drżenie ciała, pocenie się, nudności w przypadku braku zaspokojenia potrzeby alkoholowej,
  • ciągłe kontynuowanie picia pomimo problemów,
  • liczne zmiany nastrojów bez większego powodu.

To podstawowe czynniki, które wskazują na konieczność zapisania się na prywatny odwyk alkoholowy. Brak jakiejkolwiek reakcji najczęściej powoduje tylko pogłębianie się kłopotów, co skutkuje problemami w pracy, w domu, a także w codziennych relacjach społecznych.

Ile trwa i jak przebiega odwyk alkoholowy w dedykowanym ośrodku terapii uzależnień?

Czas trwania terapii uzależnienia od alkoholu to średnio do kilkudziesięciu dni, zależnie od skali problemu oraz indywidualnych potrzeb osoby uzależnionej. Zawsze warto skorzystać 
z kompleksowej oferty ośrodka leczenia uzależnień, aby mieć pewność, że terapia będzie skuteczne i pozwoli na wyjście z nałogu alkoholowego.

Pamiętaj o tym, że alkoholik zawsze pozostaje alkoholikiem, mimo rozwiązania swoich problemów i zakończenia terapii uzależnień.

Podczas pobytu w prywatnym ośrodku leczenia alkoholizmu, otrzymasz pełne wsparcie w ciągu kilkudziesięciu dni terapii, a także wskazówki, jak postępować po zakończonej terapii.

Odpowiednio duża determinacja, wsparcie specjalistów i rodziny to podstawa, jeśli chcesz przez resztę życia utrzymać abstynencję i szczęście, bez potrzeby sięgania po alkohol. 

Sam przebieg terapii alkoholowej jest dość prosty: zapisujesz się do ośrodka, uczestniczysz w zajęciach, spotkaniach i integracji osób uzależnionych. Po zakończonym pobycie kontynuujesz leczenie i terapię z psychologiem, a także dbasz o to, aby unikać okazji do picia alkoholu.

Odwyk alkoholowy – dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów?

Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na kompleksowy odwyk alkoholowy w prywatnym ośrodku. Jeśli kompletnie nie radzisz sobie i nie kontrolujesz spożycia alkoholu, musisz zdecydować się na pomoc. Kilka zalet uczestnictwa w terapii alkoholowej w zamkniętym ośrodku to:

  • realna szansa na wyjście z uzależnienia,
  • możliwość zrozumienia źródła swoich problemów z nawykiem alkoholowym,
  • pełne wsparcie wykwalifikowanych specjalistów,
  • dyskrecja i bezpieczeństwo przez cały czas trwania odwyku alkoholowego.

W ośrodku terapii uzależnień możesz zmienić swoje dotychczasowe życie na lepsze, czyli takie bez uzależnienia i problemów rodzinnych, zawodowych i społecznych.

Pierwszy krok w kierunku leczenia alkoholizmu to odstawienie alkoholu, skorzystanie z pomocy psychoterapeuty, a także skupienie się na sobie. Kiedy nauczysz się radzić sobie z głodem alkoholowym, masz realną szansę na wyjście z nawyku alkoholowego na dobre, bez większego ryzyka powrotu do nałogu.

Artykuł sponsorowany


Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
KOMENTARZE
Reklama