Podczas gali była również prezentacja pt. "Piękno Ziemi Krasnostawskiej". Wystąpiła również kapela folkowa Styrta. Przez kolejne trzy dni trwały różnego rodzaju warsztaty rękodzieła.
Miejscem imprezy był po raz pierwszy Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janiny Doroszewskiej w Krasnymstawie.
- Ogromnym zainteresowaniem i powodzeniem u dzieci i dorosłych cieszyło się m.in. lepienie w glinie. W tym roku mieliśmy również warsztaty kulinarne dla osób lubiących gotować. Były też warsztaty z przygotowywania figurek i różnych rzeczy ze słomy, koronkarstwa, zimnej porcelany, decoupage`u i wiele innych, w których uczestniczyło ponad 70 osób - opowiada Dorota Sawa, prezes Lokalnej Grupy Działania "Krasnystaw PLUS".
Podczas warsztatów kulinarnych wypiekano cebularza lubelskiego i przygotowywano golasy izbickie. Każdy mógł spróbować również forszmaku lubelskiego i pierogi z bobem. Potrawy są zarejestrowane na Liście Produktu Tradycyjnego w województwie lubelskim, a niektóre pochodzą z powiatu krasnostawskiego.
Zobaczcie videorelację z festiwalu:
W piątek i sobotę festiwalowi towarzyszył Kiermasz Produktu Lokalnego i Rękodzieła. Twórcy z powiatu krasnostawskiego i innych stron kraju mogli zaprezentować własne prace i wyroby, podejrzeć i nauczyć się od siebie nawzajem czegoś nowego albo wymienić pomysłami.
- Jako Lokalna Grupa Działania chcemy promować nasze lokalne zespoły i artystów, którzy są twórczo zakręceni inaczej. Nie chodzi więc jedynie o twórców rękodzieła, ale również o pasjonatów z innych dziedzin kultury. Dlatego w tegorocznym programie imprezy znalazł się m.in. spektakl teatralny "Kryminalnie w Koziej Wólce" w wykonaniu aktorów Teatru Pokoleń z Siennicy Różanej, na którym było naprawdę dużo osób - dodaje Dorota Sawa.
Podczas imprezy występowały kapele: Uroczysko, Alternatywy 5, Kapela z Gorzkowa, chór Melodia oraz solistka Jagoda Chojan.
Napisz komentarz
Komentarze