Do zdarzenia doszło 10 maja w godzinach wieczornych.
- Funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego weszli do jednego z lokali na terenie Chełma. Przy profesjonalnym stole do gry w pokera, na którym rozłożone były karty i żetony, zastali 9 osób. Jak się okazało, odbywał się tam turniej pokera zorganizowany bez wymaganego zgłoszenia - informuje Michał Deruś, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.
Funkcjonariusze zabezpieczyli znajdujące się w lokalu dwa stoły do gry w pokera, żetony, karty, kości do gry, notatki oraz laptop z profesjonalnym oprogramowaniem, przy pomocy którego prowadzona była gra.
Zatrzymane na miejscu osoby usłyszały zarzuty prowadzenia oraz uczestniczenia w grze hazardowej, urządzanej wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych.
- Jeden z graczy skorzystał z prawa do zgłoszenia wniosku o zezwolenie na dobrowolne poddanie się odpowiedzialności – dodaje Deruś. - Aby gra w pokera była legalna, muszą być spełnione warunki określone w ustawie o grach hazardowych.
Urządzanie i prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom tej ustawy stanowi przestępstwo skarbowe i podlega karze grzywny, karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie. Także uczestnikom nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna.
Prezes spółki CHPWiTM wyjaśnia, że czynności prowadzone na terenie aquaparku przez służby celno-skarbowe oraz policję nie dotyczyły działalności Chełmskiego Parku Wodnego.
- W związku z powyższym Park Wody oraz Miasto Chełm nie czują się upoważnieni do komentowania czynności prowadzonych przez służby państwowe w niniejszej sprawie – wyjaśnia prezes zarządu Artur Juszczak. - Informujemy, iż czynności operacyjne dotyczyły lokalu, w którym działalność gospodarczą prowadzi przedsiębiorca wynajmujący powierzchnie od spółki.
I dodaje, że w budynku Chełmskiego Parku Wodnego, na podstawie zawartych umów najmu, działalność gospodarczą niezależną od działalności prowadzonej przez spółkę, prowadzą różni przedsiębiorcy.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze