Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Stachniuk Optyk
Reklama

Minecraft – gra, która zawładnęła światem. Dzisiejszy fenomen układania wirtualnych klocków

Chyba każdy współczesny nastolatek zna grę, jaką jest Minecraft. Polega ona na budowaniu własnego świata z wielowymiarowych, kwadratowych klocków i dbaniu o to, by był on wolny od potworów. Mimo że jej pierwsza wersja powstała w 2009 roku, po dziś dzień powstają nowe, zaś sama gra cieszy się wyjątkową popularnością wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Powstały o niej seriale, książki czy gadżety bazujące na takim samym designie, na jakim została stworzona gra. Warto wspomnieć tu także o wciąż rosnącej kolekcji LEGO Minecraft, podbijającej serca zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Minecraft – gra, która zawładnęła światem. Dzisiejszy fenomen układania wirtualnych klocków
Powstały o niej seriale, książki czy gadżety bazujące na takim samym designie, na jakim została stworzona gra.

Doskonale wyjście, by odpocząć od cyfryzacji. Czyli jak grać w grę, będąc w prawdziwym świecie

Coraz więcej dzieci zaczyna wykorzystywać swój czas wolny, spędzając go przed komputerem, telewizorem czy tabletem. Nadmierne korzystanie z przedmiotów elektronicznych sprawia, że młodzi ludzie zamykają się na otaczający ich realny świat, gdyż preferują beztroskie życie w tym wirtualnym. Powoduje to zaburzenia w komunikacji, zmniejszenie zainteresowania sprawami realnymi, a także pogorszenie się nastroju i umiejętności społecznych. Stale wymyślane są nowe sposoby, by oderwać najmłodszych od ekranów. Jednym z nich są właśnie klocki LEGO Minecrfat. Dziecko może w świecie realnym tworzyć swoje ulubione budowle, jednocześnie spędzając przy tym czas z rodziną czy swoimi znajomymi. Praca zespołowa przy składaniu obiektów takich jak punkt handlowy, stajnia czy nawet siedlisko pełne lisów pozwoli dziecku otworzyć się na inną formę spędzania czasu i poprawienie relacji z rodziną i rówieśnikami. Klocki są doskonałą alternatywą, pozwalającą uniknąć kolejnych godzin spędzonych przed laptopem. Dodatkowo bazują one na realiach przedstawianych w grze, doskonale wpisując się w obecne trendy. Elementy i modele można ze sobą łączyć, dzięki czemu zabawa trwa do ostatniego klocka, a nawet po nim. W zbudowanym świecie można bawić się do woli, przekształcając co się posiada w zupełnie nową konstrukcję. Badania udowodniły, że zabawa klockami jest dla dziecka bardzo rozwijająca, jednocześnie dająca mu poczucie celu i satysfakcji po zakończeniu budowy. Nowoczesne podejście do uczenia dziecka komunikacji poprzez zabawę jest nie tylko rozwojowe, lecz również zacieśnia więzi między rodzicem czy rówieśnikami. Wspólne zainteresowania to coś, co niezwykle zbliża do siebie ludzi.

 

Klocki już od siódmego roku życia! Klasyfikacja ze względu na wiek

Każda zabawka musi być oznaczona potencjalnym wiekiem osób, dla których jest przeznaczona. W przypadku klocków dotyczy ona przede wszystkim trudności w samodzielnym ułożeniu, a także ilości elementów. Na stronie sklepu Klocki Dwa zobaczyć można harmonijny podział kolekcji według kategorii wiekowej. Wraz z wiekiem rośnie ilość konstrukcji, jakie jest się w stanie wykonać. LEGO Minecraft można układać samemu lub z całą rodziną – spędzając przy tym czas w najlepszy możliwy sposób. Układanie klocków to najlepsza czynność na niepogodę, kiedy doskonała jest integracja z bliskimi w domowym zaciszu. Jako rodzic, powinno się wspierać zainteresowania dziecka na różne sposoby; niekoniecznie pozwalać mu na samodzielne komputerowe rozgrywki trwające cały dzień, natomiast ukazywać kreatywniejsze alternatywy, które bezpośrednio związane są z hobby pociechy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
Reklama
Reklama
Reklama