Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Blue box'y na ulicy. Kierowcy je lubią, ministerstwo nie ufa kierowcom [WIDEO]

Jedno z miast postanowiło zaznaczyć na skrzyżowaniu miejsce, na które lepiej nie wjeżdżać. To blue box. Ministerstwo nie widzi potrzeby zastosowania tego rozwiązania gdzie indziej.
Blue box'y na ulicy. Kierowcy je lubią, ministerstwo nie ufa kierowcom [WIDEO]

Autor: Miasto Szczecin

Jeżeli ktoś był np. w Londynie, to widział, że część ulicznych skrzyżowań jest pomalowana w żółte pasy. Nie całe skrzyżowania, ale ich część. Tzw. yellow box'y – bo o nich mowa – mają przypominać kierowcom, że nie należy wjeżdżać na określoną część jezdni, jeśli nie ma możliwości jej opuszczenia.

To rozwiązanie sprawia, że żaden samochód nie utknie na skrzyżowaniu po zmianie świateł. A każdy kierowca wie, że takie zachowanie prowadzi do zatoru i korków.

Dlatego jeszcze w 2019 r. Szczecin zaczął malować yellow boxy na swoich skrzyżowaniach. Niemal od razu zareagowało Ministerstwo Infrastruktury. Wyjaśniło, że rozważa zastosowanie tej metody, ale na razie Szczecin pasy wymalował niezgodnie z prawem. Po prostu w Polsce yellow box'ów nie ma, i nie może ich być, a kierowcy nie wiedzą, do czego służą.

Miasto się jednak nie poddało i nadal je stosuje.

Co więcej, Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, ogłosił na Facebooku, że takie oznakowanie będzie stosowane na kolejnych skrzyżowaniach.

„Wiosną powinny się pojawić także w innych miejscach. Mają przypominać kierowcom, żeby nie wjeżdżali na skrzyżowanie, jeśli nie są w stanie go opuścić” – zapewnił w swoim poście.

Dodajmy jeszcze, że w Szczecinie yellow box'y nie są żółte, jak to wskazuje nazwa, ale niebieskie.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

miki 12.03.2023 13:26
przecież gamonie nawet na przejazdach kolejowych wjeżdżają bez możliwości opuszczenia - szlabany zaczynają opadać i zaczyna się biegunka

Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamareklama FFCL dodatek
KOMENTARZE
Autor komentarza: NicoTreść komentarza: Ja głęboka może być tak rzeka?Data dodania komentarza: 23.01.2025, 22:53Źródło komentarza: Gm. Krasnystaw. Auto stoczyło się do rzeki i zatonęło! Akcja ratunkowa trwała kilka godzinAutor komentarza: rzetelnieTreść komentarza: francuski tygodnik „Le Point” Skandal w Brukseli. Komisja Europejska finansowała organizacje pozarządowe zajmujące się ochroną środowiska, aby lobbować wśród posłów do Parlamentu Europejskiego i państw członkowskich na rzecz Zielonego Ładu, będącego obsesją byłego holenderskiego komisarza Fransa TimmermansaData dodania komentarza: 23.01.2025, 22:33Źródło komentarza: Trzeba zwrócić dotację z odsetkami. Kontrola Czystego PowietrzaAutor komentarza: DarekTreść komentarza: Że co?Data dodania komentarza: 23.01.2025, 21:48Źródło komentarza: Chełm. Gorąca debata na komisji. Zmiany w oświacie pod lupą radnychAutor komentarza: KaśkaTreść komentarza: Przecież to jest bardzo dobre rozwiązanie. Zabezpieczenie przed likwidacją za rok, dwa lata placówki. Racjonalna decyzja. Tu po prostu chodzi o utratę stołka dyrektora. Z 18 na 6. Faktycznie 12 mniej dyrektorów. I wielka de facto obrona ich posad. Nic więcej się nie zmieni. Cała platforma jak zwykle.Data dodania komentarza: 23.01.2025, 16:19Źródło komentarza: Chełm. Gorąca debata na komisji. Zmiany w oświacie pod lupą radnychAutor komentarza: Sylwester BTreść komentarza: Bicie piany nakręcane przez stołki dyrektorskie które ulegną mniejszej ilości. Mam nadzieję że platformowe wrzaski o nic, nic nie dadzą i miasto wdroży ekonomiczne rozwiązanie, łącząc w znakomity pomysł połączenia w zespoły.Data dodania komentarza: 23.01.2025, 14:16Źródło komentarza: Chełm. Gorąca debata na komisji. Zmiany w oświacie pod lupą radnych
Reklama
Reklama
Reklama