Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Na 3 piętro pojedziemy już windą, w urzędach nawet na pierwsze

Teraz winda jest wymagana wtedy, gdy blok ma więcej niż 4 piętra. Po zmianie przepisów będą to 2-3 piętra, a w budynkach użyteczności publicznej – 2 kondygnacje.
Na 3 piętro pojedziemy już windą, w urzędach nawet na pierwsze

Autor: iStock

Zmiany w przepisach dotyczących montowania wind w blokach są podyktowane potrzebami ludzi starszych i niepełnosprawnych. Najkrócej – chodzi o to, żeby dostanie się do mieszkania nie było dla nich zdobywaniem Mount Everestu.

– Obecnie windy są w budynkach mających więcej niż 4 piętra. Jest pomysł, żeby winda była obowiązkowa już powyżej drugiego piętra w budynkach mieszkalnych, a w przypadku budynków użyteczności publicznej, aby taki obowiązek był już przy 2 kondygnacjach – powiedział w Sejmie Przemysław Herman z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, cytowany przez Portal Samorządowy.

Nad nowymi przepisami pracuje Ministerstwo Infrastruktury.

Likwidacja barier architektonicznych

Dotychczas z pieniędzy Funduszu Dostępności udało się już zrealizować 129 inwestycji. Wśród nich jest wymiana starych oraz instalacja nowych wind, budowa ramp, podjazdów, podnośników czy poręczy.

Fundusz Dostępności – doprecyzujmy – to program, z którego pieniądze są wydawane na modernizację budynków użyteczności publicznej, w tym uczelni wyższych i jednostek samorządu terytorialnego.

O dofinansowanie na likwidację barier architektonicznych mogą się starać m.in.:

  • placówki oświatowe,
  • placówki służby zdrowia,
  • instytucje kultury, sportu i rekreacji,
  • parki narodowe,
  • szkoły, uczelnie,
  • spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklamaogłoszenie przetarg
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamareklama Bon Ton
KOMENTARZE
Autor komentarza: NicoTreść komentarza: Ja głęboka może być tak rzeka?Data dodania komentarza: 23.01.2025, 22:53Źródło komentarza: Gm. Krasnystaw. Auto stoczyło się do rzeki i zatonęło! Akcja ratunkowa trwała kilka godzinAutor komentarza: rzetelnieTreść komentarza: francuski tygodnik „Le Point” Skandal w Brukseli. Komisja Europejska finansowała organizacje pozarządowe zajmujące się ochroną środowiska, aby lobbować wśród posłów do Parlamentu Europejskiego i państw członkowskich na rzecz Zielonego Ładu, będącego obsesją byłego holenderskiego komisarza Fransa TimmermansaData dodania komentarza: 23.01.2025, 22:33Źródło komentarza: Trzeba zwrócić dotację z odsetkami. Kontrola Czystego PowietrzaAutor komentarza: DarekTreść komentarza: Że co?Data dodania komentarza: 23.01.2025, 21:48Źródło komentarza: Chełm. Gorąca debata na komisji. Zmiany w oświacie pod lupą radnychAutor komentarza: KaśkaTreść komentarza: Przecież to jest bardzo dobre rozwiązanie. Zabezpieczenie przed likwidacją za rok, dwa lata placówki. Racjonalna decyzja. Tu po prostu chodzi o utratę stołka dyrektora. Z 18 na 6. Faktycznie 12 mniej dyrektorów. I wielka de facto obrona ich posad. Nic więcej się nie zmieni. Cała platforma jak zwykle.Data dodania komentarza: 23.01.2025, 16:19Źródło komentarza: Chełm. Gorąca debata na komisji. Zmiany w oświacie pod lupą radnychAutor komentarza: Sylwester BTreść komentarza: Bicie piany nakręcane przez stołki dyrektorskie które ulegną mniejszej ilości. Mam nadzieję że platformowe wrzaski o nic, nic nie dadzą i miasto wdroży ekonomiczne rozwiązanie, łącząc w znakomity pomysł połączenia w zespoły.Data dodania komentarza: 23.01.2025, 14:16Źródło komentarza: Chełm. Gorąca debata na komisji. Zmiany w oświacie pod lupą radnych
Reklama
Reklama
Reklama