Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Siennicy Różanej nie chcą przemocy

Ostatnie głośne wydarzenia medialne obrazujące nienawiść, pogardę i agresję wśród młodych ludzi budzą reakcje różnych środowisk, w tym tych których najbardziej problem ten dotyczy. Stąd też w szkole podstawowej w Siennicy Różanej zorganizowano specjalną akcję profilaktyczną.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Siennicy Różanej nie chcą przemocy

W piątek, 24 marca, w siennickiej placówce oświatowej cała społeczność szkolna wzięła udział w apelu „Stop Przemocy!”. Wcześniej jednak na szkolnym korytarzu ustawiono tablice, na których uczniowie i nauczyciele mogli wyrażać swoją dezaprobatę wobec coraz powszechniejszym przejawom agresji i hejtu. Na planszach oznaczonych hasłami takimi jak: „Szanuję. Akceptuję. Nie hejtuję”, „Słowa zostawiają ślady. Słowa ranią”, czy „Weź nie hejtuj. Weź się przytul” wszyscy chętni mogli podpisać się za pomocą symbolicznego obrysu własnej dłoni. 

Podczas apelu dyrektor placówki Katarzyna Czajka przekazywała uczniom, jak przeciwdziałać szkodliwym zachowaniom, u których podstaw leży agresja. Dyrektor uwrażliwiała swoich podopiecznych na nie pozostawanie obojętnym w razie spotkania się z przejawami nagonki na innych.

– Nie ukrywam, że ze względu na szereg zdarzeń mających miejsce w całej Polsce, w tym oczywiście sprawę tragicznej śmierci 16-letniego Eryka z Zamościa, podjęliśmy inicjatywę zorganizowania akcji prewencyjno-profilaktycznych w naszej szkole. Ważnym punktem było omówienie tego drażliwego tematu na godzinach wychowawczych. Naszym celem było nie tylko przedstawienie zagrożeń, ale i przypomnienie podstawowych wartości, którymi każdy powinien się kierować w życiu, opartych na szacunku do innych. Szczególnie w takim środowisku, jakim jest szkoła, powinniśmy pamiętać, że funkcjonujemy wszyscy razem jako wspólnota, więc powinniśmy się nawzajem chronić – przekazała nam Katarzyna Czajka.

Dyrektor szkoły podkreślała także, że należy reagować na takie sytuacje, ale zawsze trzeba przy tym o dbać o własne bezpieczeństwo. Obojętność jest zdaniem dyrektor Czajki najgorszym, czym możemy obdarzyć drugiego człowieka.

– Staramy się wpajać naszym uczniom, że odwracanie się plecami od sytuacji problematycznych nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Obojętność wobec krzywdy innych jest jedną z najgorszych rzeczy, jakie mogą się przytrafić – przekonywała dyrektor Czajka.

W piątkowym apelu wzięło udział ponad 140 uczniów z klas od IV do VIII SP.

Czytaj także:

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
Reklama
Reklama
Reklama