Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Mieszkania, apartamenty, kawalerki do wynajęcia
Reklama

Włodawa podpisała umowę z Lanchkhuti. To ma być kulturalna współpraca

Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński i Aleksander Sarishvili, burmistrz Miasta Lanchkhuti podczas XXVIII Międzynarodowego Poleskiego Lata z Folklorem podpisali list intencyjny o współpracy.
Włodawa podpisała umowę z Lanchkhuti

Źródło: UM Włodawa

Festiwal ten to okazja do poznawania kultury innych krajów, ale również do nawiązywania i zacieśniania współpracy międzynarodowej. Nie inaczej było podczas tegorocznej edycji. Podczas koncertu finałowego na scenie zaprezentowały się między innymi zespoły „IMEDI” z Gruzji i gospodarze festiwalu ZTL „POLESIE, a w przerwie pomiędzy występami na scenie pojawili się burmistrzowie Włodawy i Lanchkhuti, by podpisać list intencyjny w sprawie współpracy obu miast.

- Po raz pierwszy w historii podczas Międzynarodowego Poleskiego Lata z Folklorem na scenie został podpisany list intencyjny w sprawie współpracy dwóch miast, które połączył folklor. W najbliższym czasie podpiszemy również umowę o współpracy, dzięki której Lanchkhuti oficjalnie zostanie kolejnym miastem partnerskim Włodawy – mówił burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

W podobnym tonie wypowiadał się burmistrz gruzińskiego miasteczka: - Cieszę się, że możemy uczestniczyć w tak wspaniałym festiwalu właśnie we Włodawie. Od dziś możemy śmiało mówić, że jesteśmy przyjaciółmi, którzy chcą współpracować w różnych dziedzinach dla dobra obu miast.

W liście intencyjnym określono najważniejsze dziedziny współpracy: obustronne rozpowszechnianie i promowanie elementów tradycji, dziedzictwa i wartości kulturowych oraz realizację działań w zakresie nawiązywania i umacniania współpracy w zakresie promocji, turystyki i sportu.

Lanczchuti to miasto położone w zachodniej części Gruzji w regionie Guria. Oprócz pięknej przyrody miasto posiada ważne zabytki historyczne i kulturowe w regionie. Starożytne osady, ruiny średniowiecznych zamków i świątyń oferują ciekawą podróż w przeszłość Gruzji.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamareklama Bon Ton
Reklama
Reklama
Reklama