irtualna strzelnica pozwala na doskonalenie umiejętności w posługiwaniu się bronią w warunkach bezpiecznych, niemal laboratoryjnych. Szkolenie odbywa się jednak w oparciu o dokładnie wykonane repliki, które sprawiają, że strzelec może oswoić się chociażby z masą danej broni – długiej lub krótkiej. Cała infrastruktura strzelnicy to szereg urządzeń, których zakup jest przedsięwzięciem dosyć kosztownym i nie byłby pewnie możliwy, gdyby nie dofinansowanie.
- Na organizację strzelnicy otrzymaliśmy 123 tys. złotych. Środki te pochodzą z dotacji celowej, finansowanej ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej – wyjaśnia burmistrz Rejowca Tadeusz Górski.
Ze strzelnicy będą korzystali głównie uczniowie szkoły podstawowej oraz uczniowie klas mundurowych z terenu powiatu chełmskiego. Będzie to jednak miejsce, gdzie zajrzeć będą mogli również mieszkańcy gminy.
Wyposażenie wirtualnej strzelnicy stanowić będą m.in. takie urządzenia jak: specjalistyczne oprogramowanie przeznaczone do szkolenia strzeleckiego; repliki broni, które odtworzone zostały zgodnie z wzorami oryginalnych egzemplarzy używanych przez polskie służby mundurowe (laserowa replika broni krótkiej Glock, laserowa replika broni długiej typu M4, laserowa replika Glock z odrzutem gazowym z zapasem gazu, laserowa replika broni długiej G36/MP5/M4 z laserem bezbarwnym/czerwonym); projektor multimedialny; ekran projekcyjny; kamerę rejestrująca punkt trafienia wiązką lasera; system nagłośnieniowy oraz laptop.
W pomieszczeniu, gdzie strzelnica zostanie zorganizowana, znajdą się również dodatkowe elementy wyposażenia: sztuczna trawa, siatki maskujące, worki z piskiem itp.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze