- W czasie wernisażu malarka opowiadała, że ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu i rozpoczęła naukę w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi, ale zmuszona była przerwać studia. Malarstwo porzuciła na trzy dekady, ale kilkanaście lat temu wróciła do swej pasji - opowiada Elżbieta Patyk, dyrektor PBP w Krasnymstawie.
Malowanie w jej rodzinie jest już tradycją, bo zajmuje się tym rodzeństwo, mąż, dzieci i wnuki. Bardzo chętnie maluje portrety, kwiaty, zwierzęta czy ptaki. Wystawa będzie prezentowana w bibliotece do końca września.
Następnie swoje artykuły z nowego, 65. numeru „Nestora” zaprezentowali autorzy obecni na spotkaniu: Maja Toczona-Wal („Krystyna Anna z Lubomirskich Potocka – w 380 rocznicę urodzin”), Wiesław Krajewski („Oleszczyńscy i Kopernik”), Józef Adam Dąbek („Historia Szkoły Podstawowej w Wierzchowinie”), Waldemar Seroka („Uwolnić warszawianki!”), Andrzej Misiura („Ofiary II wojny światowej. Teren gminy Siennica Różana”), Elżbieta Kmieć („Zaśpiewaj nam, Aniu”), Lucjan Cimek („Smak chleba”), Jan Henryk Cichosz („Moje lapidaria”) i Leszek Janeczek („Pół wieku wierny muzom”).
- W najnowszym wydaniu Jacek Kiszczak kontynuuje cykl „Tajemnice archeologii”. W cyklu „Mój Jaślików” realia dawnej wsi przybliża Andrzej Stanisław Adamczuk, natomiast pilot Marian Rybczyński dzieli się kolejnymi swoimi podniebnymi wrażeniami. Z ogromnym współczuciem czytamy smutną wiadomość Janusza Wanota o przedwczesnej śmierci syna Gregora i jego niebagatelnych osiągnięciach naukowych - dodaje szefowa Powiatowej Biblioteki Publicznej.
Można przeczytać i obejrzeć również prace nagrodzone w 20. Powiatowym Konkursie „Legendy ziemi krasnostawskiej” oraz 5. Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Leśny album”. Jak zawsze nie brakuje wywiadów, recenzji, opowiadań, anegdot, fraszek oraz wierszy poetów (Jan Henryk Cichosz, Mirosław Iwańczyk, Urszula Katarzyna Bydlińska i Monika Nagowska), a także chorwackich (Jagoda Kljaić i Ladislav Babić).
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze