Krasnostawscy funkcjonariusze przypomnieli, że w ich posiadaniu znajduje się tzw. starter, czyli urządzenie służące do „wskrzeszania” akumulatorów. W nagłych i awaryjnych sytuacjach patrol może zostać skierowany przez dyżurnego SM do udzielenia pomocy w uruchomieniu samochodu. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 604 804 755, a pomoc jest udzielana bezpłatnie.
Oczywiście należy pamiętać o tym, że pojazd SM wraz ze starterem zostanie wysłany tylko w przypadkach, gdy strażnicy nie będą aktualnie realizować zgłoszonych interwencji. Zawsze bowiem priorytet dla służb stanowią działania związane z ratowaniem zagrożonego życia i zdrowia mieszkańców. W takich przypadkach w sposób oczywisty „ratowanie” akumulatorów musi zejść na dalszy plan.
Nie zapominajmy również o tym, że nie każdy akumulator da się przywrócić do poziomu sprawności umożliwiającego jego choćby chwilowe funkcjonowanie. Nie oczekujmy od strażników miejskich rozwiązania naszych problemów, bo nie zawsze są oni w stanie pomóc. Strażnik miejski to przecież nie mechanik, a utrzymanie sprawności auta stanowi obowiązek jego właściciela.
Krasnostawscy strażnicy przypominają, że pomagają w ten sposób mieszkańcom przez cały rok, nie tylko w okresie jesienno-zimowym, aczkolwiek w tym właśnie czasie interwencji zdarza się najwięcej.
Czytaj także:
- Krasnostawska Gala Kultury na jubileusz miejskich jednostek
- Nowe auto w nowych barwach. Dostali je policjanci z Krasnegostawu [ZDJĘCIA + FILM]
- Gm. Łopiennik Górny. Alkorecydywista poddał się bez „walki”. Dobrze zrobił...
- Zagłodzona suczka odebrana właścicielom! Interwencja w gminie Gorzków
- Pow. krasnostawski. Jednego dnia w ręce drogówki wpadło 51 kierowców
Napisz komentarz
Komentarze