Chełmscy atleci święcili tryumfy. Kilkanaście medali w 2023 r.

Reprezentanci sekcji podnoszenia ciężarów MKS Olimp Chełm zdobyli w 2023 r. kilkanaście medali. Najwięcej razy na podium stawał Sebastian Orzeł.

Sebastian Orzeł w ciągu 2023 r. zdobył siedem złotych medali i jeden brązowy. Konkurencję zdominował m.in. w Memoriale Janusza Kowalczyka (srebro wywalczyła tutaj również reprezentująca MKS Olimp Chełm Zofia Trocka), w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego U20, w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego LZS (pobił tam nowe rekordy życiowe) czy w Międzynarodowym Turnieju Euro-Bug. Trzecie miejsce podium zajął z kolei w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS.

Bardzo dobry występ w Mistrzostwach Europy XPC w Siedlcach zaliczyły siostry Karolina i Martyna Dubij. Pierwsza z nich zdobyła złoty, a druga srebrny medal w martwym ciągu. Sukcesy do konta dopisał również trener sekcji Ryszard Śliwiński. Złoto wywalczył w martwym ciągu w XIV Mistrzostwach Polski GPC w Zalesiu, a dwa kolejne krążki w tym samym kolorze w Mistrzostwach Polski WPA, zarówno w martwym ciągu, jak i w martwym ciągu i wyciskaniu sztangi leżąc.