Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Mieszkania, apartamenty, kawalerki do wynajęcia
Reklama

Gm. Dorohusk. Grupa Azumi sięgnęła teatralnych wyżyn

W naszym poprzednim artykule na temat Teatru Azumi i zmagań grupy w ramach 24. już, Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Albertiana” informowaliśmy, że aktorzy z Dorohuska zostali dostrzeżeni i znaleźli się w ścisłym gronie finalistów z regionu czwartego, czyli lubelskiego. Pora na kolejne dobre wieści. W finale zmagań teatr zajął trzecią lokatę.
Gm. Dorohusk. Grupa Azumi sięgnęła teatralnych wyżyn

Źródło: profil Facebook Teatr Azumi

Oprócz grupy z Dorohuska, która związana jest na co dzień ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym, wzięły w nim również udział następujące zespoły: INVICTUS, który zaprezentował spektakl „Historia zbawienia”, Cienie ze spektaklem „W starym kinie” oraz Motyle, który przesłał płytę z nagraniem spektaklu „Ja jestem”. 

AZUMI zaprezentował natomiast spektakl zatytułowany „Lampa w kręgu życia”. Do drugiego etapu przesłuchań zakwalifikowali się również soliści: Daniel Doliński z „Modlitwą”, Dorota Sadzikowska, która zaprezentowała „Zamiast” oraz Marcin Ciupa, który na przegląd przygotował „Jaskółkę uwięzioną”. 

Osiągnięcie oznacza, że teatr pojedzie do Krakowa, odwiedzi Teatr im. Juliusza Słowackiego i weźmie udział w gali finałowej. 

- Warto podkreślić, że nie znaleźlibyśmy się w tym miejscu, gdyby nie wydatna pomoc naszych przyjaciół. Dziękuję zwłaszcza Małgorzacie Marszaluk i Bożenie Raczyńskiej. Stworzyły przepiękny film, zrobiły zdjęcia i zadbały o naszą ekipę w czasie podróży. Jesteście po prostu niesamowite! Dziękuję też Stowarzyszeniu "Pomocna Dłoń", które udzieliło nam wsparcia finansowego. Dzięki niemu udało się zrealizować nasze marzenia dotyczące wzięcia udziału w festiwalu – mówi z entuzjazmem opiekunka teatru Anna Puchta.

Azumi to doświadczeni artyści. W różnego rodzaju przeglądach, w tym „Albertianie”, biorą udział od 2007 roku. Na koncie mają w sumie kilkanaście zrealizowanych spektakli. „Lampa...” była piątym spektaklem, który aktorzy postanowili przesłać do eliminacji w rozpoznawalnym w skali kraju wydarzeniu. 

- Do Krakowa udamy się 8 kwietnia i tam odbierzemy nagrodę z rąk pani Anny Dymnej, której fundacja „Mimo wszystko” współorganizuje festiwal. Cóż, to osiągnięcie, które stanowi spełnienie marzeń naszych wychowanków. Staliśmy się widoczni, rozpoznawalni. Sądzę, że działalność teatru i każdy jego sukces to także duża wartość dla rodzin. Otóż dostrzegają one, że faktycznie budujemy przestrzeń rozwoju, pasji, samorealizacji. Teatr to nasz głos w środowisku ludzi niepełnosprawnych – mówi Puchta. 

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
Reklama
Reklama
Reklama