W parku międzyosiedlowym rozpoczęła się budowa domków jednorodzinnych. Temat ten wzburzył niektórych mieszkańców miasta. Dali temu wyraz w mediach społecznościowych.
- Kto w całej swojej wspaniałomyślności zgodził się, aby przy szkolnym boisku, w parku międzyosiedlowym, szumnie nazywanym „Parkiem Polan” (rewitalizacja….), powstawała właśnie zabudowa jednorodzinna?! Rozjeżdżanie ciężkim sprzętem i tak dziurawej Połanieckiej, stwarzanie zagrożenia w ruchu na dojazdówce do Warsztatu Terapii Zajęciowej Prometeusz, zewnętrznej siłowni przy boisku, placu zabaw i samej SP nr 8 ?!?! - pisze zbulwersowana pani Dominika.
- Nie o taką rewitalizację parku chodziło. W mieście jest wiele terenów pod taką zabudowę. Porażka - dodaje pani Małgorzata.
Są i tacy, którzy widzą tę sytuację nieco inaczej.
- To prywatny teren. Wcześniej należał do PANS. Plan zagospodarowania przestrzennego na to pozwala to budują - komentuje pan Przemysław.
- Tu nie chodzi o to czy Tobie/mi/nam się to podoba, ale Przemek ma rację. MPZP na to zezwala i właściciel działki może realizować inwestycję. Krótko i na tema.- dodaje pan Grzegorz.
Czy miasto mogło powstrzymać tę inwestycję?
Jak nas poinformowano w chełmskim magistracie, plan zagospodarowania tego terenu, który dopuszcza zabudowę jednorodzinną, został uchwalony w 2000 roku. W 2002 roku miasto przekazało działki (300/25, 300/26, 285/10, 283/6) nieodpłatnie na rzecz ówczesnej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Od 2004 roku uczelnia zarządzała tym mieniem, później odkupił je senator Józef Zając, a ostatecznie grunty trafiły w ręce dewelopera.
- Decyzja o wydaniu pozwolenia na budowę nie jest decyzją uznaniową. Oznacza to, że organ, otrzymując wniosek o wydanie pozwolenia na budowę, nie może go zablokować, jeżeli na realizację przedsięwzięcia pozwala Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego oraz prawo budowlane - tak jak w niniejszym przypadku. Organ nie miał więc możliwości, tak jak to sugerują niektórzy z internautów, powstrzymania inwestycji. Miasto podjęło jednak wszelkie działania, których celem jest utrzymanie bezpieczeństwa w tym rejonie - łącznie z zaangażowaniem właściwych służb, czyli policji i straży miejskiej - tłumaczy Damian Zieliński z chełmskiego magistratu.
Czytaj także:
- Chełm. Drogowcy dalej zalepiają dziury. Gdzie tym razem?
- Chełm. Ważne dla kierowców. Wróciły utrudnienia na ulicy Rejowieckiej!
- Co chełmianie wiedzą o kandydatach i czy będą głosować?
- Mobbing w chełmskim szpitalu? Komisja nie miała wątpliwości
- Chełm. W mieście jest coraz mniej drzew - narzekają mieszkańcy
- Chełmski szpital ma Kompleks Opieki Okołoporodowej [GALERIA ZDJĘĆ]
Napisz komentarz
Komentarze