Pl. Doktora Edwarda Łuczkowskiego jest obszarem leżącym w strefie ścisłej ochrony konserwatorskiej, dlatego przed postawieniem „ogródka” wnioskodawca powinien dostać zgodę Prezydenta Miasta Chełma, uzyskać decyzję Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz zawrzeć umowę dzierżawy gruntu wyznaczonego pod lokalizację „ogródka gastronomicznego”, a także wnieść odpowiednią opłatę zgodnie z umową dzierżawy gruntu.
Co ważne, przy lokalu może powstać tylko jeden „ogródek gastronomiczny”, a w jego granicach zalecane jest zorganizowanie miejsca zabaw dla dzieci, wyposażonego w urządzenia posiadające odpowiednie atesty. Ponadto ogródki muszą być dostosowane do obowiązującej w mieście uchwały krajobrazowej.
O to, czy przedsiębiorcy są już zainteresowani wydzierżawieniem gruntów pod "ogródki gastronomiczne", zapytaliśmy w miejskim urzędzie.
- Kilku przedsiębiorców zgłosiło się już do wydziału architektury o wyrażenie zgody na utworzenie ogródka. Następnie zgodę musi wyrazić konserwator zabytków, a finalnym krokiem jest złożenie wniosku o dzierżawę terenu. Te jeszcze oficjalnie nie wpłynęły, aczkolwiek zapewne nastąpi to w najbliższym czasie - powiedział nam Damian Zieliński z gabinetu prezydenta.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze