- Taki styl jazdy musiał spotkać się ze stanowczą reakcją policjantów. 25-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące, został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a jego konto zasiliło 13 punktów karnych - informuje aspirant sztabowa Kinga Zamojska-Prystupa z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.
I dodaje, że policjanci bardzo poważnie traktują wszelkie zgłoszenia ze strony społeczeństwa o różnego rodzaju zagrożeniach i nieprawidłowościach, które zauważają w miejscu swojego zamieszkania.
- Bardzo pomocna w kontakcie z policją jest aplikacja mobilna Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To za pomocą tej aplikacji tylko w jednym miejscu, dzięki mobilnemu zgłoszeniu, policjanci zatrzymywali dziesiątki kierujących, którzy nie dostosowali się do obowiązującej prędkości – dodaje policjantka.
Zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:
- otwieramy stronę internetową Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa,
- akceptujemy regulamin,
- chcąc dodać zgłoszenie wybieramy na mapie obszar, który nas interesuje,
- za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodajemy do mapy występujące niebezpieczeństwo, wybierając je z katalogu, należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia,
- w otwartym oknie opisujemy dane zagrożenie, wybieramy dni tygodnia i porę dnia, kiedy dana sytuacja ma miejsce, a następnie klikamy przycisk "ZGŁOŚ".
Policja zapewnia, że dotychczasowe zgłoszenia, które każdego dnia są sprawdzane i eliminowane przez mundurowych.
Pamiętajmy jednak, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.
Czytaj też:
Napisz komentarz
Komentarze