W I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie dla nowych uczniów przygotowanych jest 60 miejsc - po 30 w każdej z klas, w której będą po 2 profile. Profil biologiczno-chemiczny do tej pory wybrało 7 chętnych (pierwszego wyboru), psychologiczny - 12, ekonomiczny - 4, a politechniczny - 3 osoby.
II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera również oferuje 60 miejsc dla nowych uczniów. Tutaj także w każdej klas będzie 30 osób, podzielonych na dwa profile. Do profilu menadżerskiego zgłosiło się 8 chętnych, zaś politechnicznego - 4. Największym zainteresowaniem cieszy się już profil psychologiczno-pedagogiczny, który w pierwszej kolejności wybrało już 10 osób, z kolei na profil medyczny jest na razie tylko 6 chętnych.
W IV LO im. dr Jadwigi Młodowskiej przygotowało 50 miejsc w klasach pierwszych, z czego po 15 w profilach językowym oraz ratowniczym, 10 w pedagogicznym oraz po 5 miejsc w informatycznym i informatyczno-integracyjnym. Liczba kandydatów już przewyższa liczbę miejsc w grupie o profilu pedagogicznym, gdzie chęć nauki wyraziło 18 osób oraz ratowniczym (7 kandydatów na 5 miejsc). Profil językowy do tej pory wybrało 10 osób, do ratowniczy 8, informatyczno-integracyjny jak na razie tylko 3 osoby.
W Zespole Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im. gen. Władysława Andersa 30 uczniów będzie mogło kształcić się w Liceum Ogólnokształcącym, lecz na ten moment nikt nie zgłosił się w pierwszym wyborze do tej placówki. Zaś 21 osób już zgłosiło się do w Technikum Ekonomicznego, w którym przygotowano 60 miejsc.
Zespół Szkół Budowlanych i Geodezyjnych im. Żołnierzy 24 Pułku Artylerii Pancernej utworzy w roku szkolnym 2024/25 dwa profile, w których edukację będzie mogło podjąć po 15 uczniów. 19 kandydatów już ubiega się o miejsce w grupie o profilu technik architektury krajobrazu, a 11 chce zostać geodetami.
Zespół Szkół Technicznych im. gen. Zygmunta Bohusza-Szyszko także przygotował niewiele, bo tylko 30 miejsc dla nowych uczniów. Największym zainteresowaniem cieszy się kierunek technik mechatronik, gdzie na 10 miejsc, już w tej chwili jest 16 zgłoszeń. W grupie o profilu informatycznym i grafiki i poligrafii także przygotowano miejsce dla 10 uczniów, a 6 już wyraziło chęć podjęcia tam nauki.
W połowie zapełniona jest już lista chętnych do podjęcia dalszej edukacji w ZS Gastronomicznych i Hotelarskich im. Kazimierza Andrzeja Jaworskiego. Do klas o profilu hotelarskim oraz żywienia i usług gastronomicznych zgłosiło się po 7 chętnych, na 15 przygotowanych przesz szkołę miejsc.
W Zespole Szkół Energetycznych i Transportowych im. ks. Stanisława Staszica w Chełmie mają otworzyć się dwie klasy o kierunkach technik logistyk i technik mechatronik z innowacja robotyka. W każdej z nich naukę może podjąć 16 uczniów, jednak do tej pory na kierunek logistyczny zgłosiło się 6 osób, a mechatronikami chcą zostać zaledwie dwie.
Aż 150 uczniów chce wykształcić Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Może jednak mieć z tym spory problem, gdyż z 10 zaplanowanych kierunków kształcenia, tylko do jednej klasy (technik mechanik lotniczy) zgłosiło się dwóch chętnych,a do pozostałych jeszcze nikt.
Kandydaci mogą składać wnioski do 21 czerwca, dokumenty zaś należy dostarczyć do 5 lipca. 15. 07 opublikowane zostaną listy zakwalifikowanych do danych klas. Kandydaci będą mieli 3 dni na potwierdzenie woli nauki w danej placówce, po czym nastąpi publikacja list przyjętych osób.
Statystyki chętnych można na bieżąco sprawdzać na tej stronie:
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze