Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Stachniuk Optyk
Reklama

Gm. Rejowiec Fabryczny. Biblioteka w Pawłowie jak na Harvardzie i Oxfordzie

W placówce został właśnie uruchomiony najnowocześniejszy system biblioteczny, z którego z powodzeniem korzystają najbardziej profesjonalne biblioteki uniwersyteckie w kraju i na świecie.
Gm. Rejowiec Fabryczny. Biblioteka w Pawłowie jak na Harvardzie i Oxfordzie
zdjęcie ilustracyjne

Źródło: Freepik

- Dzięki systemowi Alma z wyszukiwarką Primo nasi czytelnicy mogą zweryfikować interesujące ich informacje nie tylko w naszych zbiorach, ale także zbiorach Biblioteki Narodowej. Połączone bazy zawierają w sumie 37 mln jednostek bibliotecznych – wyjaśnia Agnieszka Herda, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury im. Ryszarda Kapuścińskiego w Pawłowie.

Dyrektor Herda przekonuje, że wdrożenie nowych rozwiązań przełoży się nie tylko na lepszy dostęp do informacji, ale rodzi też szereg innych korzyści. 

- Mowa między innymi o obniżeniu kosztów związanych z utrzymywaniem infrastruktury informatycznej oraz optymalizację czasu pracy bibliotekarzy – wyjaśnia dyrektor Herda. 

Aplikacja wyszukiwarki primo otrzymała szereg przydatnych funkcjonalności. Dzięki niej możliwe jest nie tylko szybkie i intuicyjne wyszukiwanie wszystkich typów publikacji (w regionie i w Polsce), ale także zamawianie publikacji do wybranej biblioteki lub jej filii, sprawdzanie statutu zamówień oraz samodzielne prolongowanie zamówionych książek. System pozwala też na samodzielne tworzenie spersonalizowanych bibliografii oraz zestawień książek, które warto przeczytać. 

W Polsce system Alma użytkują już z powodzeniem: Biblioteka Narodowa, Biblioteka Jagiellońska wraz ze wszystkimi bibliotekami instytutowymi, Wojewódzkie Biblioteki Publiczne w Lublinie, Kielcach i Olsztynie, Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu wraz ze wszystkimi bibliotekami specjalistycznymi UMK, Biblioteka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Biblioteka Politechniki Wrocławskiej, Biblioteka Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, MBP im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu, Biblioteka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Biblioteka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida, Biblioteka Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie, Biblioteka Główna Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej oraz 112 bibliotek powiatowych, miejskich i gminnych z województw świętokrzyskiego, łódzkiego i lubelskiego.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Mateusz 08.06.2024 10:09
Super!

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
Reklama
Reklama
Reklama