Radny Klubu Koalicji Obywatelskiej, Tomasz Ochera złożył na ręce przewodniczącej Rady Miasta Chełm, interpelację skierowaną do prezydenta. Poprosił w niej o naprawę ubytku kostki granitowej na skrzyżowaniu ulic Świętego Mikołaja i Lubelskiej.
"W ww. miejscu na skutek wypadnięcia kostek granitowych, w nawierzchni jezdni powstała rozległa dziura, która stwarza niebezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz może doprowadzić do uszkodzenia pojazdów" - napisał radny.
Wiceprezydent Radosław Wnuk w odpowiedzi na interpelację zapewnił, że prace naprawcze zostaną zlecone w ramach umowy na bieżące remonty dróg.
Ten sam radny zwrócił uwagę na krzewy rosnące w pasie zieleni przy ul. Ogrodowej. Jak twierdzi, ograniczają one widoczność i stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wiceprezydent Wnuk poinformował, że krzewy nie zagrażają bezpośrednio widoczności, ale wymagają systematycznego podcinania.
"Po przeprowadzonych oględzinach w terenie ustalono, że fragmenty żywopłotu z gat. ligustr pospolity nie zagrażają bezpośrednio widoczności, wręcz przeciwnie stwarzają naturalną barierę dla dzikiej zwierzyny. Ponadto w bliskiej odległości wnioskowanych do usunięcia krzewów nie ma wyjazdu z posesji, co stanowiłoby utrudnienia w widoczności drogi. Natomiast rzeczywiście żywopłot wymaga systematycznego podcinania oraz obniżenia wysokości o 30 cm, dlatego też sprawa pielęgnacji grupy krzewów zostanie przekazana do realizacji Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Chełmie" - czytamy w odpowiedzi Wnuka.
Radny z klubu Chełmian, Piotr Krawczuk vel Walczuk zgłosił problem z przekraczaniem prędkości na ul. Jana Kochanowskiego. Zaproponował montaż progów zwalniających w tym miejscu lub wprowadzenie skrzyżowań równorzędnych. Wiceprezydent Radosław Wnuk poinformował, że w ramach zmian organizacji ruchu na Osiedlu Rejowiecka wprowadzone zostaną m.in. skrzyżowania równorzędne na innych ulicach (na obszarze ograniczonym jezdnią serwisową ul. Rejowieckiej, ul. Kochanowskiego, ul. Szymborskiej, ul. Chełmońskiego i ul. Szpitalną), ale na razie nie na ul. Kochanowskiego. Wnuk zapowiedział jednak analizę możliwych rozwiązań na tej ulicy.
Inny radny z Chełmian, Mariusz Kowalczuk zwrócił uwagę na zły stan nawierzchni ul. Żurawiej i poprosił o kompleksowy remont. Jak podkreślił:
"Wykonanie solidnej i trwałej naprawy znacząco poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i użytkowników drogi, a także zmniejszy koszty związane z jej bieżącą konserwacją".
Wiceprezydent Wnuk poinformował, że z powodu ograniczonych środków finansowych miasta remont nie jest w tej chwili możliwy.
"W sprawie remontu nawierzchni ul. Żurawiej, informuję, że problem złego stanu infrastruktury drogowej na tej ulicy jest znany, natomiast z uwagi na ograniczone środki finansowe miasta, w chwili obecnej nie ma możliwości rozpoczęcia przebudowy tej drogi. Przedmiotowe zadanie będzie mogło być zrealizowane po pozyskaniu środków zewnętrznych, natomiast obecnie zlecona zostanie naprawa ulicy w ramach umowy na bieżące utrzymanie dróg w Chełmie" - napisał wiceprezydent.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze