Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama radio Bon Ton
Reklama

Chełm. Radni chcą poprawy miejskiej infrastruktury. Nie wszystko jednak da się zrobić

W czerwcu radni miejscy napisali kilkanaście interpelacji skierowanych do prezydenta Chełma. Znaczna ich część dotyczyła infrastruktury miasta. Niestety, mimo usilnych próśb mieszkańców czy radnych, nie na wszystko znajdą się pieniądze.
Chełm. Radni chcą poprawy miejskiej infrastruktury. Nie wszystko jednak da się zrobić

Radny Klubu Koalicji Obywatelskiej, Tomasz Ochera złożył na ręce przewodniczącej Rady Miasta Chełm, interpelację skierowaną do prezydenta. Poprosił w niej o naprawę ubytku kostki granitowej na skrzyżowaniu ulic Świętego Mikołaja i Lubelskiej.

"W ww. miejscu na skutek wypadnięcia kostek granitowych, w nawierzchni jezdni powstała rozległa dziura, która stwarza niebezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz może doprowadzić do uszkodzenia pojazdów" - napisał radny.

Wiceprezydent Radosław Wnuk w odpowiedzi na interpelację zapewnił, że prace naprawcze zostaną zlecone w ramach umowy na bieżące remonty dróg.

Ten sam radny zwrócił uwagę na krzewy rosnące w pasie zieleni przy ul. Ogrodowej. Jak twierdzi, ograniczają one widoczność i stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wiceprezydent Wnuk poinformował, że krzewy nie zagrażają bezpośrednio widoczności, ale wymagają systematycznego podcinania. 

"Po przeprowadzonych oględzinach w terenie ustalono, że fragmenty żywopłotu z gat. ligustr pospolity nie zagrażają bezpośrednio widoczności, wręcz przeciwnie stwarzają naturalną barierę dla dzikiej zwierzyny. Ponadto w bliskiej odległości wnioskowanych do usunięcia krzewów nie ma wyjazdu z posesji, co stanowiłoby utrudnienia w widoczności drogi. Natomiast rzeczywiście żywopłot wymaga systematycznego podcinania oraz obniżenia wysokości o 30 cm, dlatego też sprawa pielęgnacji grupy krzewów zostanie przekazana do realizacji Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Chełmie" - czytamy w odpowiedzi Wnuka.

Radny z klubu Chełmian, Piotr Krawczuk vel Walczuk zgłosił problem z przekraczaniem prędkości na ul. Jana Kochanowskiego. Zaproponował montaż progów zwalniających w tym miejscu lub wprowadzenie skrzyżowań równorzędnych. Wiceprezydent Radosław Wnuk poinformował, że w ramach zmian organizacji ruchu na Osiedlu Rejowiecka wprowadzone zostaną m.in. skrzyżowania równorzędne na innych ulicach (na obszarze ograniczonym jezdnią serwisową ul. Rejowieckiej, ul. Kochanowskiego, ul. Szymborskiej, ul. Chełmońskiego i ul. Szpitalną), ale na razie nie na ul. Kochanowskiego. Wnuk zapowiedział jednak analizę możliwych rozwiązań na tej ulicy.

Inny radny z Chełmian, Mariusz Kowalczuk zwrócił uwagę na zły stan nawierzchni ul. Żurawiej i poprosił o kompleksowy remont. Jak podkreślił:

"Wykonanie solidnej i trwałej naprawy znacząco poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i użytkowników drogi, a także zmniejszy koszty związane z jej bieżącą konserwacją". 

Wiceprezydent Wnuk poinformował, że z powodu ograniczonych środków finansowych miasta remont nie jest w tej chwili możliwy. 

"W sprawie remontu nawierzchni ul. Żurawiej, informuję, że problem złego stanu infrastruktury drogowej na tej ulicy jest znany, natomiast z uwagi na ograniczone środki finansowe miasta, w chwili obecnej nie ma możliwości rozpoczęcia przebudowy tej drogi. Przedmiotowe zadanie będzie mogło być zrealizowane po pozyskaniu środków zewnętrznych, natomiast obecnie zlecona zostanie naprawa ulicy w ramach umowy na bieżące utrzymanie dróg w Chełmie" - napisał wiceprezydent.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Janiemoge 27.06.2024 18:23
A może warto by spojrzeć na ścieżki rowerowe bo to jest jakiś koszmar, a nie ciągle te ulice...

kierowca bombowca 27.06.2024 11:52
Skrzyżowania równorzędne nie spowodują zmniejszenia prędkości tylko zwiększenie ilości wymuszeń i stłuczek. Na Kochanowskiego "stacjonuje" niebieskie audi które często ludzie omijąją jadąc jak czołg na czołówkę - kto im dał prawko?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama