Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Chełm. Radny docieka o dostępność obiektów sportowych przy szkołach i plany termomodernizacji

Radny Tomasz Ochera od początku kadencji wykazuje niezwykłą aktywność. Od zainaugurowania nowej kadencji Rady Miasta Chełm nie minęły jeszcze 2 miesiące, a radny złożył już 4 interpelacje i 2 zapytania, co czyni go jednym z najbardziej aktywnych do tej pory radnych. Tym razem interweniował w sprawie dostępu mieszkańców do obiektów sportowych przy szkołach oraz termomodernizacji szkół.
Chełm. Radny docieka o dostępność obiektów sportowych przy szkołach i plany termomodernizacji

Radny zwrócił się z zapytaniem do prezydenta Chełma Jakuba Banaszka, w jaki sposób miasto zamierza rozwiązać problem dostępności przyszkolnych boisk i innych obiektów sportowych dla mieszkańców osiedli w godzinach pozalekcyjnych.

W odpowiedzi, zastępca prezydenta Radosław Wnuk poinformował o programach "Aktywna szkoła", "Aktywny Weekend" i "Aktywny do Kwadratu", w ramach których szkoły mogą ubiegać się o dofinansowanie na udostępnianie infrastruktury sportowej mieszkańcom. Wnuk zaznaczył też, że z obiektów można korzystać po wcześniejszym uzgodnieniu z dyrektorem szkoły.

Termomodernizacja szkół 

Tomasz Ochera docieka także, czy zaplanowane są termomodernizacje szkół, dla których organem prowadzącym jest miasto Chełm. Jeśli tak, to w których placówkach i w jakich terminach wykonane zostaną prace, jak mają one wyglądać i z jakich pieniędzy będą finansowane.

Wnuk odpowiedział, że  Miasto Chełm jest przygotowane do realizacji inwestycji, tj. posiada pozwolenia na budowę obejmujące termomodernizacje budynków w 8. placówkach.

W Szkole Podstawowej nr 1 zaplanowano docieplenie dachu i ścian fundamentowych, wymianę stolarki okiennej oraz drzwiowej, rozbudowę zewnętrznej instalacji c.o. i montaż pompy ciepła, rozbudowę zewnętrznej instalacji gazu z częścią doziemną, remont instalacji odgromowej, budowę kabla NN, a także budowę zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej.

Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 2 obejmuje wymianę pokrycia dachowego, stolarki okiennej oraz drzwiowej, docieplenie stropu nad ostatnią kondygnacją, rozbudowę zewnętrznej instalacji c.o. wraz z montażem pompy ciepła, rozbudowę zewnętrznej instalacji gazu, remont instalacji odgromowej, budowę kabla NN, oraz budowę zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 termomodernizacja ma objąć docieplenie dachu i elewacji, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację instalacji centralnego ogrzewania wraz z montażem pompy ciepła, rozbudowę zewnętrznej instalacji gazowej, modernizację instalacji odgromowej z zewnętrznym kablem niskiego napięcia oraz zewnętrzną instalację kanalizacji sanitarnej i zewnętrzną instalację centralnego ogrzewania.

W Szkole Podstawowej nr 4 zostanie wykonane docieplenie dachu i elewacji, wymieniona stolarka okienna oraz drzwiowa, rozbudowana zewnętrzna instalacja c.o. z montażem pompy ciepła, rozbudowana zewnętrzna instalacja gazu wraz z częścią doziemną, wyremontowana instalacja odgromowa i wybudowany kabel NN, oraz zewnętrzna instalacja kanalizacji sanitarnej.

Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 5 obejmuje docieplenie stropu pod nieogrzewanym poddaszem oraz docieplenie elewacji, wymianę oraz remont stolarki drzwiowej i modernizację instalacji centralnego ogrzewania wraz z montażem pompy ciepła. Zmodernizowana ma zostać także instalacja odgromowa oraz wybudowana zewnętrzna instalacja gazu wraz z częścią doziemną. Zaplanowano też budowę zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej i budowę kabla NN w budynku.

W Szkole Podstawowej nr 7 miasto chce docieplić dach i elewację. Planowana jest także wymiana stolarki okiennej oraz drzwiowej, modernizacja instalacji centralnego ogrzewania wraz z montażem pompy ciepła, modernizacja instalacji odgromowej, oraz zewnętrzna instalacja gazowa, a także budowę zewnętrznego kabla NN, zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej i c.o.

W budynku Szkoły Podstawowej nr 8 urzędnicy zaplanowali docieplenie dachu i elewacji, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację instalacji centralnego ogrzewania wraz z montażem pompy ciepła i instalacji odgromowej wraz z rozbudową zewnętrznej instalacji gazowej, zewnętrzny kabel NN oraz zewnętrzną instalację kanalizacji sanitarnej i c.o.

Termomodernizacja budynku IV Liceum Ogólnokształcącego ma objąć docieplenie stropu pod nieogrzewanym poddaszem, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację centralnego ogrzewania wraz z montażem pompy ciepła, budowę instalacji gazu w budynku wraz z częścią doziemną i budowę zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej.

Ze względu na wysokie koszty miasto będzie starać się o dofinansowanie z zewnątrz. Termomodernizacja czterech obiektów szkolnych ujęta już jest w projekcie pn. „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie CHOF”. Natomiast o dofinansowanie na termomodernizację czterech budynków szkolnych miasto planuje ubiegać się w ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama