Teatr to nie tylko budynek z aksamitnymi fotelami, ale także miejsce spotkań, warsztatów i wspólnej zabawy. To właśnie takie założenie przyświeca organizatorom festiwalu „Wyżyna Teatralna”, który od lat przyciąga miłośników teatru z całej Polski do malowniczej Rudy-Huty.
Festiwal to nie tylko oferuje w swoim programie prezentacje spektakli, ale również szereg warsztatów teatralnych, zajęć z improwizacji, a nawet samoobrony. Dzięki temu każdy, niezależnie od wieku czy doświadczenia, może aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu. Co więcej, organizatorzy zapraszają znanych aktorów i reżyserów ze świata teatralnego, którzy prowadzą spotkania autorskie i dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Jak możemy czytać na stronie organizatorów:
Warsztaty skierowane są dla wszystkich chętnych, nie będzie tu barierą ani wiek, ani poziom sprawności fizycznej. Wszystkie spotkanie będą dostosowane tak, aby każdy wyniósł coś dla siebie.
Wyżyna Teatralna to nie tylko wydarzenie artystyczne, ale także przestrzeń do dyskusji i wymiany myśli. Podczas spotkań i warsztatów uczestnicy mają okazję porozmawiać o teatrze, sztuce i kulturze. To właśnie dzięki takiej atmosferze festiwal stał się ważnym punktem na mapie kulturalnej regionu.
Festiwal rozpocznie się w czwartek, 1 sierpnia. Teatr OKO zaprezentuje spektakl "Zadra", po którym nastąpi uroczysta inauguracja. Wieczór wypełnią przedstawienia Teatru Krzesiwo - "Ścięte żonkile", monodramy Marty Łaski „A imię me – Manipulacja”. Młodzi adepci sztuki teatralnej, Wyżynowa grupa chwilowa, zaprezentują swoje umiejętności w spektaklu "DUZI I MALI...tak głupio wspaniali!". Wieczór zakończy się improwizacją w wykonaniu MMS Impro.
Drugi dzień festiwalu to połączenie sztuki i aktywności fizycznej. Rano odbędą się warsztaty samoobrony, a następnie uczestnicy przeniosą się do świata teatru, biorąc udział w warsztatach teatralnych. Po południu i wieczorem odbędą się spektakle dla dzieci i dorosłych, m.in. Teatr w Ogrodzie przedstawi swoja adaptację "Kota w butach", Teatr NOTOCO Senior przedstawi „Fredraszki, to nie wszystko”, a Adam Sokolnicki wystąpi z monodramatem zatytułowanym "Lament paranoika". Wieczór zakończy występ Caryl Swift z jej poruszającym monodramem "Matka Mejra i jej dzieci".
Sobota to kolejna porcja teatralnych wrażeń. Po porannych warsztatach samoobrony i teatralnych, czas nastanie na spektakle. Karol Bieniek wystąpi z monodramatem zatytuowanym „Tanze”. Teatr Fieter wystawi na festiwalowej scenie „Camus "She, Bye", a Teatr Telimen pokaże „Jury Prowincjonalne”. Na zakończenie dnia o DS ČI - PR - CHA przedstawi „Meno nie jei podstatné”.
Ostatni dzień festiwalu to czas na podsumowanie. Po porannych warsztatach uczestnicy zaprezentują efekty swojej pracy. Wieczór będzie należał do Mikołaja Grabowskiego, który zaprosi publiczność na spotkanie autorskie połączone z prezentacją swojego najnowszego spektaklu "Dzienniki".
Na spektakl "Dzienniki" oraz spotkanie z Mikołajem Grabowskim obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: 573 292 666. Ilość miejsc jest ograniczona.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze