W lutym br. miasto podpisało umowę z firmą PHU PROM Styka Leszek, która w ciągu 24 miesięcy ma wykonać rewitalizację terenów rekreacyjno–sportowych w Chełmie. W skład inwestycji o wartości 6,3 mln złotych wchodzi budowa nowych oraz modernizacja istniejących obiektów.
Początkowo miasto planowało wydać 6 mln zł, lecz wszystkie złożone w postępowaniu przetargowym oferty opiewały na wyższe kwoty. Dzięki pozytywnemu rozpatrzeniu przez radnych i zwiększeniu finansowania o 300 tys. zł możliwy był wybór wykonawcy i rozpoczęcie prac.
Wykonawca do tej pory wykonał już ogrodzenie przy Szkole Podstawowej nr 3 oraz renowację ogrodzenia kortów tenisowych przy Zespole Szkół Energetycznych i Transportowych. Zakończony został też kompleksowy remont boiska wielofunkcyjnego przy SP7 oraz powstało boisko do piłki plażowej i bieżnia przy SP3.
Postęp prac przy SP8 oraz już wykonane projekty możecie zobaczyć w galerii zdjęć:
Projektowany jest nowy kort tenisowy oraz kolejne place zabaw m.in. przy szkołach podstawowych nr 6 i 7. W trakcie realizacji jest wspomniany już plac zabaw przy SP 8 z dodatkowym kortem tenisowym i renowacja skweru przyszkolnego. Wykonawca jest też w trakcie modernizacji placu zabaw między ul. Wiejską a ul. Graniczną. Tam jednak napotkał problem z pozyskaniem materiałów budowlanych. Mimo to urzędnicy zapewniają, że jak tylko materiały zostaną dostarczone, to prace niezwłocznie będą kontynuowane.
Mieszkańcy chcieliby, aby nowo powstałe obiekty były ogólnie dostępne, jednak okazuje się, że to nie takie proste.
- Ogromna prośba, żeby te obiekty były otwarte do korzystania, a nie tak jak na przykład boisko na cementówce przy Jagiellońskiej jest cały czas zamknięte. Te obiekty są budowane z naszych podatków i powinny być dostępne do korzystania dla wszystkich (pisownia oryg.) - stwierdził w mediach społecznościowych pan Grzegorz.
Takich komentarzy pojawiają się dziesiątki. Prezydent Jakub Banaszek już kilkukrotnie odpowiadał na nie. Jak twierdzi, boiska na terenie szkół podlegają regulacjom prawnym wynikającym z prawa oświatowego, czyli decyzyjnym jest dyrektor danej placówki. Natomiast place zabaw i boiska poza terenami szkół mają swoje wewnętrzne regulaminy i są ogólnodostępne.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze