Kolejna edycja wydarzenia ponownie zgromadziła rzesze mieszkańców. Stoiska kół gospodyń, szalone zabawy w wesołym miasteczku, niezapomniane przeżycia podczas przelotu helikopterem oraz energetyczne koncerty wieczorne – to wszystko sprawiło, że tegoroczna impreza była bardzo udana.
- Koło gospodyń wiejskich z gminy Krasnystaw reprezentowało powiat krasnostawski na wojewódzkim święcie plonów trzeci rok z rzędu, ale po raz pierwszy znalazło się na konkursowym podium - podkreśla dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej Dorota Rybczyńska, która była w składzie gminnej delegacji.
Nagrodzona kompozycja, będąca swoistą koroną z czterech ramion, to niezwykłe połączenie symboliki chrześcijańskiej (krzyż) i natury (bochen chleba). Wykonana została bez użycia metalu czy kleju, wyłącznie z naturalnych materiałów: kwiatów, owoców, zbóż i ziół. Wszystkie elementy spleciono ze sobą sznurkiem jutowym, tworząc harmonijną całość. Sercem kompozycji jest bochen chleba, symbol życia i ciężkiej pracy rolników, otoczony owocami i warzywami, które spoczywają na jutowej tkaninie. Autorki dzieła wykorzystały wyłącznie lokalne surowce: zboża z zażółkiewskich pól, ścięte tradycyjnym sierpem, zioła takie jak krwawnik czy dziurawiec oraz owoce z okolicznych ogrodów.
Członkinie koła gospodyń reprezentowały powiat krasnostawski wspólnie z wójtem gmin Krasnystaw Wojciechem Kowalczykiem, starostą krasnostawskim Januszem Szpakiem, przewodniczącym rady gminy Krzysztofem Golcem, sekretarzem gminy Krasnystaw i jednocześnie członkiem Zarządu Powiatu Krasnostawskiego Krzysztofem Gałanem, radną rady gminy Wanda Domańską i sołtysem Zażółkwi Jerzym Domańskim.
Serdecznie gratulujemy!
Napisz komentarz
Komentarze