Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Stachniuk Optyk
Reklama https://chelmskiewidoki.pl

Włodawa zaprasza na wyjątkowy weekend z historią

Włodawa, historyczne miasto nad Bugiem, szykuje się do niezwykłego wydarzenia. Muzeum – Zespół Synagogalny organizuje w dniach 19-22 września "Rocznicowy Weekend z Historią".
Włodawa zaprasza na wyjątkowy weekend z historią

Źródło: Fot. Muzeum - Zespół Synagogalny we Włodawie

Program weekendowego festiwalu we Włodawie jest różnorodny i skierowany do szerokiego grona odbiorców. Każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od swoich zainteresowań. 

Weekend rozpocznie się w czwartek o godzinie 14:00 projekcją filmu i spotkaniem z reżyserką "Śpiew syreny" Hanny Zofii Etemadi. Wydarzenie odbędzie się w Kinie WDK. O 15:30 organizatorzy zapraszają na spacer edukacyjny. Uczestnicy będą mieli możliwość odbycia pieszej wycieczki po Włodawie, podczas której poznają miejsca związane z życiem i twórczością wybitnej polskiej poetki i tłumaczki Krystyny Krahelskiej. Start zaplanowany jest przy ławeczce Krahelskiej. Przewodnikiem będzie Krystyna Sobańska-Stępień

O 17:00 natomiast odbędzie się spotkanie z Beatą Tomecką, która poprowadzi panel "Krahelska we wspomnieniach". Dzień zwieńczy koncert Aga Zaryan & ShacharElnatan pod hasłem "Obudzić zamilkły czas – Krahelska / Świrszczyńska / Gershwin / Arlen / Szpilman". Muzyczne brzmienia będzie można usłyszeć o 19:00 w Wielkiej Synagodze.

W piątek będzie można oglądać plenerową wystawę "250 lat Bejt ha-kneset" na placu za Wielką Synagogą, a o godzinie 16:00 zainteresowani będą mogli posłuchać wykładu dr Mateusza Michalskiego "Modlitwy ukryte w murach synagog. O czym mówią" nam bożnice w Polsce?" oraz prelekcji w 250. rocznicę istnienia Wielkiej Synagogi. Wydarzenie odbędzie w Małej Synagodze.

"Rocznicowy Weekend z Historią" zakończy się mappingiem na fasadzie Wielkiej Synagogi, który przybliży 490-letnią historię Włodawy.

Od piątku do niedzieli na mieszkańców Włodawy i turystów czeka jarmark, na którym nie zabraknie wyjątkowych rękodzieł oraz instalacji artystycznych nawiązujących do historii miasta.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
Reklama
Reklama
Reklama