Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Gm. Chełm. „Suchy port” i archeologiczny park. Oto, co planują władze i radni

Z efektów ostatniego, wyjazdowego posiedzenia gminnych komisji zadowoleni są nie tylko sami radni, ale przede wszystkim władze gminy. Tego typu wyjazdy stanowią nieliczne okazje do tego, aby gminnym wyzwaniom przyjrzeć się z bliska i spróbować poszukać na nie efektywnej odpowiedzi. A jest o czym dyskutować. Służbowe notesy puchną od zapisków.
Gm. Chełm. „Suchy port” i archeologiczny park. Oto, co planują władze i radni

Źródło: Gmina Chełm

W merytorycznym centrum gospodarskiego objazdu usytuowano oczywiście inwestycje – zarówno te, które udało się zrealizować w ostatnim czasie, jak i te, przy których prace jeszcze trwają. Znaczną część dyskusji poświęcono również planom na przyszłość. A te są niezwykle ambitne.

- Odwiedziliśmy między innymi nasz zalew Żółtańce, gdzie przygotowujemy kolejne działki pod zabudowę mieszkaniową, jednorodzinną. Omawialiśmy też nasze plany związane z rozwojem lokalnej infrastruktury drogowej w tym rejonie – mówi o niektórych aspektach wójt Wiesław Kociuba.

Sporo uwagi poświęcono również sprawie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który zlokalizowany jest w Depułtyczach Królewskich Kolonii. Wyzwania, z jakimi mierzą się w tej chwili samorządy, także gmina Chełm, wymuszają podjęcie kolejnych działań w zakresie rozbudowy obiektu. Zmian w funkcjonowaniu punktu oczekują też zresztą sami mieszkańcy. 

- Wiemy też, że konieczne będzie położenie asfaltu na tzw. łączniku pomiędzy Weremowicami a Żółtańcami. Ta droga stanowi ważny skrót i znacznie ułatwia komunikację – zaznacza wójt Kociuba.

Z potrzebami mierzą się też druhowie-ochotnicy z Żółtaniec. Obiekt wymaga zdaniem władz rozbudowy i modernizacji – w taki sposób, aby mógł spełniać współczesne standardy.

Z Żółtańcami wiąże się też kilka innych projektów – jak chociażby utworzenie farmy fotowoltaicznej. Z kolei w Żółtańcach-Kolonii omówienia wymagała sprawa oświetlenia nowych ulic, parking przy szkole oraz play budowy przedszkola w tej miejscowości. 

Niezwykle ciekawe rozmowy miały też miejsce w Stołpiu, gdzie, jak zresztą powszechnie wiadomo, prowadzone są badania archeologiczne w pobliżu słynnej wieży. Historia tego miejsca jest systematycznie uzupełniana o nowe fakty. 

- Chcielibyśmy, aby w tym miejscu powstał kiedyś park archeologiczny. Należy bowiem odpowiednio wykorzystać potencjał tego miejsca – podkreśla włodarz gminy. 

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
Reklama
Reklama
Reklama