Włodarz gminy wyjaśniła radnym, że postępowanie przetargowe, które związane było z wyłonieniem wykonawcy prac, zostało już przeprowadzone i wiadomo, z jakimi oczekiwaniami finansowymi należy się liczyć. Po otwarciu okazało się, że te oczekiwania są jednak dosyć wygórowane.
Na realizację całego, zaplanowanego od początku, zakresu prac gmina miała przygotowane w sumie 2,2 mln zł. Do urzędu wpłynęła tylko jedna oferta, która opiewała na kwotę ponad 6,44 mln zł. Ostatecznie zdecydowano się na unieważnienie przetargu.
- Ponieważ środki, jakie mieliśmy przeznaczone na realizację inwestycji, pochodziły z rządowego programu Polski Ład, wystąpiliśmy o zmianę warunków realizacji tej promesy i już otrzymaliśmy na to zgodę. Ostatecznie więc rezygnujemy z modernizacji urzędu gminy i skupiamy się tylko i wyłącznie na przedszkolu. Wkrótce ogłosimy kolejne postępowanie przetargowe – poinformowała w czasie obrad wójt Dąbrowska.
Co ujęto w pierwotnym zakresie prac? Jeśli idzie o obiekt Zespołu Szkół i część, w której mieści się przedszkole, to tutaj zaplanowano wymianę poszycia dachowego, docieplenie poddasza, montaż nowych rynien i instalacji odgromowej. Poza tym wykonawca miał zająć się udrożnieniem kanałów wentylacyjnych i odtworzeniem kominków wentylacyjnych na dachu. W budynku miały się również pojawić nowe okna oraz drzwi. W dokumentacji pojawiła się również informacja mówiąca o tym, że należy zadbać o właściwe odwodnienie budynku i wykonać tzw. opaskę. Budynek przedszkola wymaga również prac związanych z montażem nowej instalacji CO oraz elektrycznej. Energia potrzebna do jego funkcjonowania miałaby być generowana przez instalację fotowoltaiczną.
Według zamieszczonej na portalu gminy dokumentacji, pewne działania planowano również w kontekście sali gimnastycznej Zespołu Szkół. Tutaj prace miały dotyczyć docieplenia stropu, ścian zewnętrznych oraz wymiany poszycia dachu. Także tutaj wykonawca miał zająć się remontem opaski odwadniającej, utwardzeń wokół budynku oraz wymianą stolarki okiennej i drzwiowej. W przypadku sali konieczne jest także płukanie instalacji CO.
W samym urzędzie należy się natomiast skupić na modernizacji kotłowni i instalacji CO. Miałby się w niej pojawić kocioł na biomasę (pellet). Należałoby również przeprowadzić badania termowizyjne poddasza i właściwie ocieplić miejsca, które tego wymagają.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze